Kartuzy. „Rebelianci” z 10. medalami na MP. Zobacz zdjęcia!

Kartuzy. „Rebelianci” z 10. medalami na MP. Zobacz zdjęcia!

Zawodnicy kartuskiej „Rebelii” zdobyli aż 10 medali Mistrzostw Polski w Kickboxingu light-contact i kick-light w Zawierciu. W dniach 26-29 maja Śląsk stał się mekką polskiego kickboxingu. Na czempionat zjechało blisko 1000 zawodników. Nie zabrakło drużyny Patryka Zaborowskiego, która po raz kolejny wraca z sukcesami z najważniejszej krajowej rozgrywki.

W tym roku „Rebelianci” wystartowali w dwóch stylach walki – light-contact i kick-light w trzech grupach wiekowych. Kickbokserzy z Kaszubskiego Centrum Sportów Walki przyzwyczaili kibiców do zwycięstw w kick-light, gdzie trener Zaborowski jest selekcjonerem reprezentacji Polskiego Związku Kickboxingu. Natomiast 3 medale light-contact budują nową historię klubu.

W pierwszym dniu mistrzostw rozpoczęli rywalizację kadeci. Najwyżej w tej grupie wiekowej uplasował się Nikodem Wilczewski, zdobywając brązowy medal 63 kg. W drodze do medalu Nikodem stoczył 4 walki i rywalizował w najbardziej obsadzonej kategorii wagowej.

Reklamy

O krok od strefy medalowej z dorobkiem 2. stoczonych walk uplasowali się Bartosz Zając 42 kg oraz zeszłoroczny mistrz Polski Błażej Pepliński 47 kg. W pierwszych walkach pożegnali się z turniejem jedyna kadetka Karolina Szymichowska 65 kg oraz Tymoteusz Regliński 52 kg i Mateusz Zając 57 kg.

Kolejny dzień odsłonił największy dorobek medalowy Rebelii – aż 7 medali. Najlepiej w tej grupie wiekowej spisała się Margareta Kąkol, stając w dwukrotnie w finale light-contact i kick-light, zdobywając dwa srebrne medale. Młoda zawodniczka z Borkowa dwukrotnie uległa zawodniczce Julii Marciniak, która jest aktualną mistrzynią Europy.

Zobacz również: Sport. Kacper Wydrowski pokazał klasę na MP w Kickboxingu

Srebrny i Brązowy medal zdobył Kacper Cybula, startujący w wadze ciężkiej. W finale light-contact musiał uznać wyższość zawodnika z Zielonej Góry, natomiast w kick-light pożegnał się w rywalizacją w półfinale za sprawą zawodnika z Włocławka.

Dwa brązy inkasuje Kamil Kąkol, pewnie punktując swoich przeciwników w 79 kg. W walce półfinałowej przegrywa o włos z zawodnikiem z Wrocławia. W tej walce stan punktowy wskazywał remis, natomiast wskazanie za lepszą walkę powędrowało do naszego zawodnika.

Kolejny medal do swojej kolekcji dorzuca aktualny Mistrz Polski K-1 Kacper Śleszyński, który tym razem musiał zadowolić się medalem brązowym w 74 kg. Poza juniorską strefą medalową uplasowali się Emilia Gruchała-Węsierska 55 kg, Szymon Szyca 57 kg, Jakub Domaros 69 kg i Robert Fierka 74 kg.

Seniorzy przywieźli srebro i brąz za sprawą Nikoli Zaborowskiej 55 kg i Piotra Stenki 89 kg, walczących w light-contact.

-Cieszę się z występu moich zawodników na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu. Mimo stale rosnącego zainteresowania naszą dyscypliną i ogromnego wzrostu liczby uczestników uzyskujemy pewne lokaty medalowe – mówi Patryk Zaborowski. – Nie zawiódł trzon drużyny, jak również obserwujemy walki debiutantów. Słowa uznania należą się sztabowi trenerskiemu – Nikodemowi Bigusowi i Adamowi Kryszewskiemu – za pomoc w przygotowaniach oraz cenne rady z narożnika. W środę wyruszamy na Puchar Świata na Węgry, a Kaszuby i Polskę będą reprezentować Nikola Zaborowska i Kacper Śleszyński. Trzymajcie kciuki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*