Somonino. Trwa zbiórka środków na pompę insulinową dla Ani

Somonino. Trwa zbiórka środków na pompę insulinową dla Ani

30 tys. zł – tyle należy zebrać, aby pochodząca z Somonina Ania, chorująca na cukrzycę typu I, mogła wieść spokojniejsze życie, a to dzięki pompie insulinowej, która pomoże w podawaniu insuliny. Zachęcamy do udziału w zbiórce środków.

Pochodząca z Somonina Ania to matka 2-letniego chłopca, która od 25-ciu lat choruje na cukrzycę typu I. Od kilku lat jednak boryka się z powikłaniami cukrzycowymi, takimi jak jaskra czy tachykardia. Ostatnimi czasy jej wzrok znacznie się pogorszył.

-Obecnie korzystam z wypożyczonej pompy insulinowej w ramach akcji WOŚP w UCK Gdańsk. Przez roczny okres podłączenia do pompy z monitoringiem moja cukrzyca została znacznie wyrównana. Pompę muszę oddać w połowie marca 2022 roku i prawdopodobnie wrócić do zastrzyków (około 6-8 razy na dobę) – pisze Ania. – Pompa insulinowa wraz z monitoringiem glikemii znacznie ułatwia mi życie. Pompa sygnalizuje, kiedy cukier gwałtownie spada lub rośnie (mam czas na reakcję, co przy małym, ruchliwym brzdącu jest bardzo ważne). Nie muszę mierzyć cukru co 1,5h- 2h (co daje dziennie 10-12 razy kłucie palców).

Najnowsza pompa insulinowa (Medtronic Minimed 780g w połączeniu z systemem Guardian Lnk 3) działa, jak czytamy w opisie zbiórki, jak prawdziwa trzustka. Nie trzeba bowiem martwić się o podanie insuliny na czas. Pompa intuicyjnie poda insulinę do posiłku, zatrzyma się, gdy cukier będzie spadać oraz zasygnalizuje znaczny wzrost glikemii.

-Pierwszą pompę dostałam w wieku 16 lat z poradni. Niestety po ukończeniu 26 roku życia nie przysługuje mi żadna refundacja na zakup sprzętu medycznego, który ratuje mi życie. Chciałabym aby powikłania się zatrzymały – pisze dalej Ania. -Stanie się tak, gdy będę miała stały wgląd do poziomu cukru.

Kwota 30 tys. zł, jaką stara się zebrać Ania, przeznaczona zostanie na zakup pompy insulinowej oraz roczny zapas sensorów Guardian 3. Zbiórkę wesprzeć można TUTAJ.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*