Sikorzyno. Zdewastowano kapliczkę z figurką Matki Boskiej. „Nie ma zgody na takie akty wandalizmu!”

Sikorzyno. Zdewastowano kapliczkę z figurką Matki Boskiej. „Nie ma zgody na takie akty wandalizmu!”

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom z pow. kościerskiego, którzy zdewastowali kapliczkę z figurką Matki Boskiej w Sikorzynie (gm. Stężyca). Do sprawy odniósł się na swoim Facebooku kartuski radny Tyberiusz Kriger, zaznaczając, że profanację obiektów kultu religijnego należy surowo karać.

Do przykrej sytuacji doszło jeszcze w starym roku (28 grudnia po godz. 23) w Sikorzynie (gm. Stężyca). Trzech młodych mężczyzn z pow. kościerskiego – 22-latek, 27-latek i 28-latek wybili szyby w kapliczce Matki Boskiej i potłukli figurkę świętej. Sprawcy, jak podaje kartuska policja, byli nietrzeźwi. Za niszczenie mienia, a zarazem obiektu kultu religijnego grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawę na swoim Facebooku komentuje kartuski radny Tyberiusz Kriger zaznaczając, że doszło do profanacji miejsca, związanego z religią chrześcijańską, za co powinna grozić surowa kara.

Reklamy

-„Przykre, że takie dewastacje zdarzają się także w naszej okolicy” – pisze radny. – „Wartości, które symbolizują, ważne dla milionów Polaków, są dziedzictwem, które podlega szczególnej ochronie. Nie ma i nie będzie zgody na takie akty wandalizmu!”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*