Kiełpino. Radny pyta: Co dalej z budową ronda?

Kiełpino. Radny pyta: Co dalej z budową ronda?

„Jeżeli będzie taka potrzeba to będę namawiał burmistrza Kartuz na wsparcie tej inwestycji środkami z budżetu gminy” – deklaruje radny T. Kriger w związku z oczekiwaną, jak twierdzi, przez mieszkańców przebudową skrzyżowania ul. Długiej z drogą wojewódzką w Kiełpinie. Przypomina, że w 2020 roku opracowano projekt budowy ronda, jednak sprawa stanęła w miejscu. W związku z tym grupa radnych złożyła do starosty wniosek o pilne przystąpienie do realizacji tego zadania.

Kartuski radny Tyberiusz Kriger opublikował na swoim Facebooku wpis, dotyczący oczekiwanej przebudowy skrzyżowania ul. Długiej z drogą wojewódzką w Kiełpinie. Rajca zwraca uwagę na to, że w zeszły piątek doszło do kolejnego potrącenia pieszego w tym miejscu.

-Cały czas nie jest rozwiązania kwestia przebudowy tego skrzyżowania, celem poprawy bezpieczeństwa i udrożnienia płynności ruchu. W 2020 roku opracowany został projekt budowy ronda. Z przekazywanych informacji wynikało, że realizacja inwestycji miała zostać wykonana w ubiegłym roku – alarmuje T. Kriger. – Tak się jednak nie stało.

Reklamy

Grupa kartuskich radnych (T. Kriger, J. Richert, M. Bobkowska, A. Pruszak) zwróciła się z wnioskiem do starosty kartuskiego o pilne przystąpienie do modernizacji tego skrzyżowania. Radni liczą na to, że jeszcze w tym roku uda się zrealizować tę inwestycję. Deklarują też pełne wsparcie dla inicjatywy powstania ronda.

-Budowy ronda w tym miejscu mieszkańcy domagają się od paru lat. Na początku sprawa nabrała rozpędu. Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Mieszkańców Kiełpina samorządy połączyły siły i wspólnymi środkami udało się opracować projekt tej inwestycji – podkreśla radny. – Nie wiemy natomiast, kiedy nastąpi faktyczna realizacja tego zadania.

T. Kriger podkreśla, że pow. kartuski jest niezwykle skuteczny jeżeli chodzi o starania o środki zewnętrzne, dlatego wierzy, że w tym przypadku uda się pozyskać dofinansowanie tak, aby jeszcze w tym roku przebudować skrzyżowanie w Kiełpinie.

-Ze swojej strony deklaruję pełne wsparcie dla tej inicjatywy. Jeżeli będzie taka potrzeba to będę namawiał burmistrza Kartuz i radnych na wsparcie tej inwestycji środkami z budżetu gminy – dodaje radny.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*