Sąd odrzucił skargę na decyzję w sprawie OMT

Obwodnica Metropolitarna ma coraz większe szanse na zaistnienie nie tylko na papierze. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę na decyzję środowiskową.

fot. Urząd Gminy Żukowo

Przypomnijmy – w 2015 roku pięć podmiotów złożyło skargę na tzw. decyzję środowiskową wydaną przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Gdańsku. Wstrzymało to prace nad Obwodnicą Trójmiejską, która miałaby połączyć Południową Obwodnicę Gdańska z Trasą Kaszubską w Chwaszczynie.

Sprawa, która ciągnie się blisko od 3 lat znalazła swój obecny finał w warszawskim WSA. We wtorkowy ranek sąd odrzucił w całości skargę wniesioną m.in. przez sołtys Glincza oraz wójta gminy Kolbudy. W związku z tym budowa Obwodnicy staje się coraz bardziej realna. Choć wyrok nie jest prawomocny, dając możliwość na dalsze odwołania, napawa nadzieją na pomyślne zakończenie tej sprawy.

Na rozprawie obecni byli Zastępca Burmistrza Żukowa – Tomasz Szymkowiak oraz Poseł na Sejm Stanisław Lemczak.

Obwodnica Metropolitarna ma odciążyć ciągle zakorkowane Chwaszczyno i Żukowo. Decyzja środowiskowa jest niezbędnym dokumentem do rozpoczęcia budowy. Całkowity jej koszt ma wynieść ok. 2,1 mld zł.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*