Chwaszczyno. Gryzła, wyzywała policjantów, a potem… chciała im dać łapówkę

Chwaszczyno. Gryzła, wyzywała policjantów, a potem… chciała im dać łapówkę

W środę policjanci z komisariatu w Żukowie zatrzymali 35-latkę, która będąc pod wpływem alkoholu straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w ogrodzenie. Kobieta miała w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto podczas interwencji 35-latka gryzła, wyzywała funkcjonariuszy i proponowała im 5 tysięcy złotych, aby uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwo.

W minioną środę dyżurny kartuskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym w Chwaszczynie (gm. Żukowo). Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol policji.

Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 35-letnia kobieta, podróżując autem marki BMW, najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do panujących warunków, wskutek czego straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na lewe pobocze, a następnie uderzyła w ogrodzenie.

Reklamy

Funkcjonariusze wyczuli od kierującej silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 35-latka ma w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kobieta zaczęła wyzywać funkcjonariuszy oraz gryzła, szarpała i kopała ich.

Na koniec kobieta, chcąc ratować swoją skórę, zaproponowała policjantom pieniądze w kwocie 5 tysięcy złotych. Mundurowi poinformowali ją, że popełnia kolejne przestępstwo.

Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie pobrano jej krew do badań, a następnie doprowadzona do kartuskiej komendy, gdzie spędziła dwie noce w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Dzisiaj 35-latka zostanie przewieziona do Prokuratury Rejonowej w Kartuzach, gdzie usłyszy zarzuty. Kobiecie za popełnione czyny grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*