fot. Urząd Gminy Żukowo

Dalsze opóźnienia w budowie Obwodnicy Metropolitarnej

Sprawa budowy Obwodnicy Metropolitarnej ciągnie się już od dłuższego czasu. W Warszawie sprawa Obwodnicy ponownie trafiła na wokandę. Na orzeczenie poczekamy kolejne dwa tygodnie.

fot. Urząd Gminy Żukowo

Warto przypomnieć, że w październiku ubiegłego roku Naczelny Sąd Administracyjny uchylił poprzedni wyrok WSA i nakazał jego ponowne rozpatrzenie. Sprawa skargi na decyzję środowiskową dotyczącą Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta oraz Obwodnicy Żukowa ciągnie się już od trzech lat.

W rozprawie dotyczącej skargi na decyzję środowiskową dot. budowy Obwodnicy uczestniczył Burmistrz Gminy Żukowo – Wojciech Kankowski oraz Poseł na Sejm Stanisław Lamczyk.

WSA wydał komunikat w sprawie ustalenia środowiskowych uwarunkowań dla realizacji budowy Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej, w którym czytamy:

„W dniu 13 lutego 2018 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie rozpoznawał sprawę o sygn. akt IV SA/Wa 2998/17 ze skarg Gminy Kolbudy i innych na decyzję Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z 15 stycznia 2016 r. w przedmiocie ustalenia środowiskowych uwarunkowań dla realizacji przedsięwzięcia polegającego na budowie Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej o parametrach drogi ekspresowej wraz z przebudową linii wysokiego napięcia w przebiegu wyznaczonym korytarzem wariantu LA OMT (Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej) + LA OŻ (Obwodnica Żukowa). Po zamknięciu rozprawy Sąd poinformował, że publikacja orzeczenia nastąpi w dniu 27 lutego 2018 r. o godz. 8.30 w Sali G.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*