Region. Strajk Przedsiębiorców oficjalnie partią. „Naloty” na spotkania partyjne wciąż na porządku dziennym

Region. Strajk Przedsiębiorców oficjalnie partią. „Naloty” na spotkania partyjne wciąż na porządku dziennym

Ugrupowanie zrzeszające nie polityków, a obywateli – to sztandarowe założenie partii Strajk Przedsiębiorców, która w weekend w Gdańsku miała swoją oficjalną inaugurację. W uroczystości wziął udział lider ugrupowania Paweł Tanajno, znany z udziału w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Przedstawiciele partii znani są ze wspierania przedsiębiorców, między innymi tych z branży klubowej, takich jak właściciele kartuskiego „Pretekstu” czy sieci dyskotek „Wesele”.

O działaniach przedstawicieli Starku Przedsiębiorców na Pomorzu pisaliśmy kilkakrotnie. Dzięki nim w kartuskim „Pretekście” przez długi czas odbywały się spotkania partyjne, dzięki nim też w podobny sposób działają częściowo dyskoteki „Wesele”, których właściciel regularnie odpiera kontrole policji, sanepidu bądź służby celnej. Również w miniony weekend nie obyło się bez „nalotu” służb na jego klub w Chojnicach. Kontrola tym razem skończyła się fiaskiem.  Więcej na ten temat znaleźć można w tym materiale wideo.

Właściciel dyskotek „Wesele” Błażej Soiński podkreśla, że nie boi się kolejnych „nalotów”, gdyż działa w pełni legalnie, zachęcając jednocześnie innych przedstawicieli branży klubowej do otwierania swoich lokali. Deklaruje pomoc wszystkim tym, którzy z różnych przyczyn obawiają się uruchomienia działalności bez zielonego światła ze strony rządu. Sytuację z minionego weekendu, jaka wydarzyła się pod klubem w Chojnicach, opisuje jako przykład nieudolności i niewiedzy niektórych służb.

Tymczasem w Gdańsku partia Strajk Przedsiębiorców oficjalnie zainaugurowała swoją działalność. W uroczystości wziął udział lider ugrupowania Paweł Tanajno, znany między innymi ze swojego udziału w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Partia, zgodnie z jego obietnicą, jednoczyć ma nie zasiedziałych polityków, a obywateli, działających na rzecz innych obywateli. Założenia partii to wyższe pensje dla pracowników poprzez wypłacanie im pełnego wynagrodzenia brutto oraz przesunięcie tak zwanego drugiego progu podatkowego do kwoty 180 tysięcy złotych.

Więcej na temat postulatów Strajku Przedsiębiorców już wkrótce w specjalnym materiale na łamach portalu zKaszub.info, a także tutaj. Za udostępnienie zdjęć serdecznie dziękujemy Jakub Strzelczyk Photography.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*