Pow. kartuski. Policja przyznaje – wśród kierowców „pod wpływem” wyróżniają się osoby zza granicy

Pow. kartuski. Policja przyznaje – wśród kierowców „pod wpływem” wyróżniają się osoby zza granicy

W weekend na drogach pow. kartuskiego zatrzymano trzech kolejnych kierowców, będących pod wpływem alkoholu lub narkotyków. „Rekordzistą” okazał się 37-letni obywatel Ukrainy – prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyznę policja zatrzymała przy współpracy z innym kierowcą, który jechał za nim. Amatorów jazdy „pod wpływem” pochodzących zza granicy było więcej.

Pierwszego z kierowców zatrzymano w sobotę po godz. 2 w nocy w Miechucinie (gm. Chmielno). 21-letni kierowca volkswagena był pod wpływem narkotyków. Ponadto miał przy sobie środki odurzające.

Kolejnego amatora jazdy „pod wpływem” zatrzymano również w sobotę po godz. 14 w Egiertowie (gm. Somonino). W uchwyceniu 37-letniego kierującego autem marki Dacia, jak mówi sierżant Aldona Domaszk z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, pomógł kierowca, który jechał za nim. Mężczyzna miał w organizmie 2,9 promila alkoholu. Jest obywatelem Ukrainy.

Reklamy

Ostatniego kierowcę zatrzymano dziś po północy w Pępowie (gm. Żukowo). Kierujący renaultem 23-latek miał w organizmie 1,2 promila alkoholu i również był obywatelem Ukrainy.

-W ostatnim czasie wielu kierowców, prowadzących samochód pod wpływem alkoholu lub narkotyków, to obywatele innych państw, m. in. Ukrainy czy Gruzji – przyznaje Aldona Domaszk.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*