Weekend z aż 6. kierowcami „pod wpływem”

Weekend z aż 6. kierowcami „pod wpływem”

Podczas weekendowych kontroli kartuscy policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 6-ciu kierowcom, którzy zdecydowali się na prowadzenie pojazdów mimo tego, że wcześniej spożywali alkohol bądź środki odurzające. Dodatkowo jeden z kierowców miał przy sobie narkotyki.

Do pierwszej interwencji doszło w piątek tuż po godzinie 12 w Sierakowicach. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 59-letniego kierowcę opla. Mężczyzna podczas kontroli był zdenerwowany. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 59-latka.

Badanie alkomatem wykazało, że ma on w swoim organizmie blisko promil alkoholu.

Reklamy

Tego samego dnia policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w Kiełpinie (gm. Kartuzy) 22-letnią kobietę, która podróżowała autem marki BMW. Podczas czynności kobieta była zdenerwowana, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy.

Policjanci sprawdzili trzeźwość 22-latki oraz zbadali ją narkotestem. Badanie wykazało, że kobieta jest pod wpływem marihuany. Mundurowi zatrzymali kierującą BMW i przewieźli do szpitala, gdzie pobrano jej krew do badań.

Kolejnego dnia po godzinie 20 kartuscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w Lesznie (gm. Kartuzy) kierowcę pojazdu marki BMW. Kierowcą okazał się być 24-letni mężczyzna, którego zachowanie wskazywało, że może być on pod wpływem substancji odurzających.

Mundurowi sprawdzili trzeźwość mężczyzny oraz zbadali go narkotestem. Badanie wykazało, że jest on pod wpływem amfetaminy. Dodatkowo policjanci znaleźli przy nim marihuanę i amfetaminę. Mężczyzna został zatrzymany, przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do szczegółowych badań. Następnie policjanci przewieźli 24-latka do komendy.

W niedzielę tuż przed godziną 1 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w Dzierżążnie (gm. Kartuzy) 21-letniego kierowcę audi. Mężczyzna również był zdenerwowany i niespokojny, w związku z tym policjanci sprawdzili trzeźwość 21-latka oraz zbadali go narkotestem.

Badanie wykazało, że jest on pod wpływem amfetaminy. Policjanci zatrzymali kierowcę audi i przewieźli do szpitala, gdzie pobrano mu krew do szczegółowych badań.

W tym samym czasie w Niestępowie (gm. Żukowo) policjanci kartuskiej drogówki wspólnie z obywatelami zatrzymali kierowcę peugeota. Jak się okazało był do 51-letni obywatel Gruzji. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, ale 51-latek odmówił poddania się padaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

W związku z tym Gruzin został zatrzymany i przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań, a następnie przewieziono go do kartuskiej komendy.

Ostatni kierowca został zatrzymany w niedzielę po godzinie 6 w Kartuzach. Mundurowi skontrolowali 31-letniego kierowcę peugeota. Od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu. Policjanci zbadali trzeźwość 31-latka, badanie alkomatem wykazało, że ma on w swoim organizmie promil alkoholu.

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień i wysoka grzywna. Dodatkowo 24-letni kierowca BMW odpowie za posiadanie narkotyków, za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*