Kierowali pod wpływem narkotyków. Spotka ich kara

Kierowali pod wpływem narkotyków. Spotka ich kara

W środę policjanci uniemożliwili dalszą jazdę dwóm kierowcom, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem środków odurzających.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany wczoraj po godzinie 20 w Kartuzach. Mundurowi skontrolowali 42-latka, który podróżował iveco. Podczas czynności kierowca zachowywał się nerwowo co wzbudziło podejrzenia policjantów. Mundurowi przeprowadzili na kierowcy iveco wstępne badanie na obecność narkotyków na urządzeniu Drager Drug Test 5000. Przypuszczenia funkcjonariuszy były słuszne, bo policyjne badanie wykazało, że jest on pod wpływem narkotyków. Dodatkowo pobrano kierowcy krew do dalszych badań.

Kolejny kierowca został zatrzymany przed godziną 1 w Kartuzach. 24-letni kierowca mercedesa, podobnie jak poprzednik, zachowywał się nerwowo. Wstępne policyjne badanie narkotestem wykazało, że może być on pod wpływem amfetaminy. Kierowcom mundurowi elektronicznie zatrzymali prawo jazdy. Dodatkowo wkrótce usłyszą oni zarzuty i za swoje postępowanie poniosą odpowiedzialność karną. Pamiętajmy, jazda samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia.

Reklamy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*