Zażywali narkotyki i wsiedli za kierownicę. W weekend było ich 4-ech

Zażywali narkotyki i wsiedli za kierownicę. W weekend było ich 4-ech

W miniony weekend kartuscy policjanci zatrzymali 4-ech kierowców, którzy prowadzili samochód będąc pod wpływem narkotyków. Przypominamy, że grozi za to kara pozbawiania wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień i wysoka grzywna.

Pierwsza osoba została zatrzymana do kontroli drogowej w miniony piątek przed godz. 13 w Kartuzach. Podczas sprawdzenia okazało się, że 34-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego jadąc samochodem marki Volvo znajduje się pod wpływem środka odurzającego.

Po godzinie 20 w Kiełpinie (gm. Kartuzy) funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 25-latka, który podróżował volkswagenem. Okazało się, że mieszkaniec powiatu kartuskiego znajduje się pod wpływem środków odurzających.

Reklamy

Tego samego dnia przed północą funkcjonariusze z Żukowa zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Podczas sprawdzenia okazało się, że 24-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego znajduję się pod wpływem środków odurzających. Ponadto okazało się, że ma przy sobie ponad 16 gramów mefedronu.

W sobotę po godz. 23 został zatrzymany do kontroli drogowej 22-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, który kierował fordem znajdując się pod wpływem środka odurzającego.

Wszystkim kierowcom zostało zatrzymane prawo jazdy. Jazda w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2-óch oraz środkiem karnym w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na czas nie krótszy niż 3 lata.

Dodatkowo w niedzielę po godz. 14 w Miszewie (gm. Żukowo) policjanci zatrzymali 55-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który kierował nissanem będąc pod wpływem alkoholu z wynikiem 0,3 promila. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*