Pow. kartuski. Kolejni kierowcy „pod wpływem”

Pow. kartuski. Kolejni kierowcy „pod wpływem”

W długi weekend policja uchwyciła 3. kierowców, będących pod wpływem alkoholu lub narkotyków na drogach pow. kartuskiego. Jeden z nich nie dość, że miał w organizmie około 2,4 promila alkoholu, to jeszcze nie posiadał prawa jazdy, a ponadto wjechał w płot stojący przy drodze.

Pierwszego kierowcę „pod wpływem” policja zatrzymała do kontroli w czwartek po godzinie 20 w Kartuzach. Okazało się, że 26-letni kierujący samochodem marki Volkswagen był pod wpływem narkotyków, a ponadto miał przy sobie około 7 gramów amfetaminy.

Następnego kierowcę, tym razem będącego pod wpływem alkoholu, zatrzymano w niedzielę po godzinie 2 w Gowidlinie (gm. Sierakowice). 33-latek, jak pokazało badanie, miał w organizmie około 2,4 promila alkoholu. Ponadto nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów i uderzył autem w płot, znajdujący się przy drodze.

Reklamy

Ostatni kierujący „pod wpływem” to 33-letni obywatel Gruzji, którego zatrzymano w niedzielę po godzinie 22 w Dzierżążnie (gm. Kartuzy).  Mężczyzna, jak pokazało badanie, miał w organizmie około 2 promili alkoholu. Za prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu lub narkotyków grozi kara do 2. lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*