Pow. kartuski. Szereg zatrzymanych kierowców „pod wpływem” w miniony weekend

Pow. kartuski. Szereg zatrzymanych kierowców „pod wpływem” w miniony weekend

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach tylko w ciągu 3 dni zatrzymali do kontroli 5 kierowców, którzy kierowali pojazdami pomimo wcześniejszego spożywania alkoholu oraz 4, którzy byli pod wpływem narkotyków. Ponadto jeden z kierujących nie zatrzymał się do kontroli drogowej, mimo sygnałów wydanych przez policjantów, a inny był poszukiwany listem gończym.

W piątek przed godziną 8 funkcjonariusze z kartuskiej drogówki zatrzymali do kontroli citroena. Podczas rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli od niego alkohol, a przeprowadzone alkomatem badanie wykazało, że 31-letni kierowca ma w swoim organizmie promil alkoholu.

Tego samego dnia wieczorem po godzinie 21 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena, którym podróżował 39-latek. Mężczyzna dziwnie się zachowywał, co wzbudziło podejrzenia policjantów. Mundurowi sprawdzili trzeźwość 39-latka oraz zbadali go narkotestem. Okazało się, że 39-letni kierowca prowadził pojazd pod wpływem amfetaminy.

Reklamy

Podobne interwencje policjanci z drogówki i komisariatu w Żukowie przeprowadzili w sobotę. Pierwszy tego dnia kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej w Kartuzach po godzinie 10. Mundurowi skontrolowali audi, którym poruszał się 26-latek. Mężczyzna również dziwnie się zachowywał.

Policjanci sprawdzili jego trzeźwość oraz zbadali go narkotestem, który wykazał, że 26-latek jest pod wpływem narkotyków. Tego samego dnia mundurowi zatrzymali w Łapalicach (gm. Kartuzy) 35-latka, który kierował pojazdem mając w organizmie 0,6 promila alkoholu.

Ponadto w Żukowie zatrzymano kolejnych dwóch kierowców – motoroweru i opla. Obaj kontrolowani kierowcy pili alkohol i pomimo tego wsiedli za kierownicę swoich pojazdów. Pierwszy z nich 26-latek miał w organizmie 1,2 promila alkoholu, a 27-latek 1,6 promila alkoholu. Ponadto 27-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej, pomimo wydanych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Kolejnych kierowców policjanci zatrzymali w niedzielę. Pierwszy kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej po godzinie 13 w Lesznie Kartuskim (gm. Kartuzy). 28-letni kierujący volkswagenem znajdował się pod wpływem narkotyków.

Kolejnych dwóch amatorów jazdy „pod wpływem” mundurowi zatrzymali po godzinie 23 w Żukowie i Kartuzach. Kierowca z Żukowa prowadził volkswagena, mając w organizmie 2 promile alkoholu. Ponadto był poszukiwany listem gończym w celu odbycia 5 miesięcy pozbawienia wolności. Kierowca z Kartuz, 37-latek, podróżował volkswagenem i był pod wpływem narkotyków, co potwierdziło badanie narkotestem.

Wszyscy zatrzymani w ciągu 3 dni kierowcy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzyli zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości bądź po użyciu narkotyków jest przestępstwem, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto 27-latek usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*