Pow. kartuski. Dwaj kierujący „pod wpływem” zatrzymani

Pow. kartuski. Dwaj kierujący „pod wpływem” zatrzymani

W miniony weekend kartuscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy zdecydowali się na prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Jednego uchwycono w Prokowie (gm. Kartuzy), a drugiego w Mezowie (gm. Kartuzy). W przypadku „amatora używek” z Prokowa woń alkoholowa i stan mężczyzny były na tyle ciężkie, że nie można było zbadać go alkomatem na miejscu.

W miniony weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali dwóch kierowców, którzy zdecydowali się na prowadzenie pod wpływem alkoholu bądź narkotyków.

Pierwszy mężczyzna został zatrzymany w piątek. Dyżurny kartuskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Prokowie (gm. Kartuzy) z udziałem motoroweru. Policjanci, wstępnie ustalili, że 24-letni kierowca kawasaki najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie z siatki.

Funkcjonariusze podczas czynności wyczuli od 24-latka silną woń alkoholu. Mężczyzny nie można było zbadać alkomatem na miejscu, w związku z tym policjanci przewieźli go do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań.

Kolejny kierowca został zatrzymany w sobotę po 2 w nocy w Mezowie (gm. Kartuzy). Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena, którym podróżował 20-latek. Podczas czynności mężczyzna dziwnie się zachowywał, co wzbudziło podejrzenia mundurowych.

Policjanci sprawdzili trzeźwość 20-latka oraz zbadali go narkotestem. Okazało się, że mężczyzna prowadził samochód pod wpływem amfetaminy. Funkcjonariusze zatrzymali 20-latka i przewieźli go do szpitala w celu pobrania krwi do badań.

W obu przypadkach policjanci zatrzymali prawa jazdy kierowców. Ponadto mężczyźni odpowiedzą za jazdę pod wpływem alkoholu bądź narkotyków, za co grozi kara do 2. lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*