Pow. kartuski. Kolejni amatorzy jazdy „pod wpływem”

Pow. kartuski. Kolejni amatorzy jazdy „pod wpływem”

We wtorek, a także dziś w nocy policjanci z kartuskiej komendy zatrzymali kolejnych kierowców. Jeden jeździł pomimo cofniętych uprawnień, inny zaś pod wpływem alkoholu – ponadto spowodował on kolizję drogową. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W zestawieniu nie zabrakło też kierowców, będących pod wpływem narkotyków.

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach uniemożliwili dalszą jazdę kolejnym kierowcom, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, narkotyków lub pomimo cofniętych uprawnień.

Pierwszy kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej w Czeczewie (gm. Przodkowo) po godzinie 13. Funkcjonariusze przeprowadzili ogólną kontrolę 23-letniemu kierowcy bmw. Podczas czynności okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. 23-latkowi za ten czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

We wtorek po godzinie 15 dyżurny kartuskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Wyczechowie (gm. Somonino). Policjanci, którzy udali się na miejsce kolizji, wstępnie ustalili, że 70-letni kierowca volkswagena, jadąc z Hopowa do Borcza, na prostym odcinku drogi wykonując manewr skrętu w lewo, zajechał drogę prawidłowo jadącemu w przeciwnym kierunku 42-letniemu kierowcy innego volkswagena.

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowców. Badanie alkomatem wykazało, że 70-letni kierowca miał w swoim organizmie około 0,7 promila alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem karym za spowodowanie kolizji drogowej i stracił prawo jazdy. Ponadto odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu.

Kolejny kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej po godzinie 20 w Mezowie (gm. Kartuzy). Policjanci skontrolowali 36-letniego kierowcę volkswagena. Mężczyzna dziwnie się zachowywał, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Mundurowi sprawdzili trzeźwość 36-latka oraz zbadali go narkotestem. Okazało się, że kierowca volkswagena prowadził pojazd, będąc pod wpływem narkotyków. Policjanci przewieźli mężczyznę do szpitala w celu pobrania krwi.

Ostatni kierowca to 25-latek, który podróżował volkswagenem. Policjanci zatrzymali wskazany pojazd do kontroli drogowej w Kartuzach dzisiaj po godzinie 2 w nocy. 25-latek, podobnie jak poprzedni mężczyzna, dziwnie się zachowywał. Policjanci jego również zbadali alkomatem oraz narkotestem. Badania wykazały, że 25-latek prowadził pod wpływem narkotyków. Jego również mundurowi przewieźli do szpitala w celu pobrania krwi do badań.

Za jazdę pod wpływem narkotyków lub alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ta sama kara grozi 23-latkowi, który prowadził samochód pomimo cofniętych uprawnień.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*