Pomieczyno. Wspólnymi siłami ulepszyli boisko

Pomieczyno. Wspólnymi siłami ulepszyli boisko

Boisko szkolno-sołeckie w Pomieczynie jest nie do poznania. W ostatnie tygodnie wakacji dzięki ogólnopolskiemu programowi „WzMOCnij swoje otoczenie” oraz współpracy nauczycieli i mieszkańców udało się dokonać fantastycznej modernizacji.

W czasie ostatnich tygodni wakacji na boisku szkolno-sołeckim w Pomieczynie trwały prace związane z jego modernizacją. Dzięki programowi „WzMOCnij swoje otoczenie” Szkoła Podstawowa im. ks. Bronisława Szymichowskiego w Pomieczynie otrzymała środki finansowe na zakup potrzebnego sprzętu.

Wszystkie prace natomiast związane z montażem oraz przygotowaniem terenu zostały wykonane dzięki bezinteresownej pomocy wielu osób, którym zależy na pozytywnych zmianach w Pomieczynie.

Reklamy

-Trzeba było poskręcać bramki, pomalować linie wyodrębniające boisko do gry w piłkę nożną, wyznaczyć teren i zamontować elementy boiska do siatkówki, wyznaczyć strefę kibica z ławkami. W prace zaangażowali się nauczyciele wychowania fizycznego, pracownicy obsługi, uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły – opowiada Krystyna Kąkol, dyrektor Szkoły Podstawowej w Pomieczynie.

„WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek, np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Szkoła Podstawowa w Pomieczynie została laureatem tegorocznej edycji programu i otrzymała środki finansowe na modernizację boiska szkolno-sołeckiego. Pozytywne zmiany cieszą nie tylko uczniów, ale i mieszkańców Pomieczyna.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*