Kartuzy. 11 mln złotych z Polskiego Ładu na budowę sali widowiskowo-sportowej

Kartuzy. 11 mln złotych z Polskiego Ładu na budowę sali widowiskowo-sportowej

Gmina Kartuzy otrzymała kwotę 11 milionów złotych na budowę pełnowymiarowej hali sportowej wraz z wielofunkcyjnym kompleksem sportowym przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach. Szacunkowa kwota realizacji planowanej inwestycji to nieco ponad 19 milionów złotych.

Będzie to nowoczesna hala sportowa z pierwszym w pow. kartuskim zespołem strzelnic: 10-cio torową kulową 50m i 10-cio torową pneumatyczną 10m przy SP2 wraz z dodatkowymi salami sportowymi wielofunkcyjnymi (fitness) oraz pełnym zapleczem socjalnym.

Hala będzie pełnić funkcje przede wszystkim sportowe. Jako dodatkowe, uzupełniające przewiduje się funkcje kulturalne lub oświatowe. We wszystkich przypadkach zapewnione będzie pełne zaplecze socjalne oraz spełnione będą wymagania ewakuacji, bhp i sanepid.

Reklamy

Na parterze budynek podzielony jest na 2 części: halę widowiskowo-sportową, oraz zaplecze socjalno-techniczne, w którym zlokalizowane są hol wejściowy wraz z szatnią, szatnie i łazienki dla sportowców, pokój trenerski – pomieszczenie 1-szej pomocy, magazyn, toaleta dla osób niepełnosprawnych, pom. gospodarcze, kotłownia, oraz wentylatornia.

W sali sportowo-widowiskowej o powierzchni 1176,99 m2 i wysokości wolnej 7,5 m będzie mieścić się pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę ręczną. Możliwe będzie podzielenie sali na trzy części, z których każda może pomieścić małe boisko do gry w koszykówkę. Wszystkie obiekty dostosowane będą dla potrzeb osób z różnymi stopniami niepełnosprawności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*