Kierowca z 3. promilami zatrzymany przez przejeżdżające małżeństwo. Wezwano policję

Kierowca z 3. promilami zatrzymany przez przejeżdżające małżeństwo. Wezwano policję

Postawą godną naśladowania wykazało się małżeństwo, które udaremniło jazdę nietrzeźwemu kierowcy w Pomieczynie (gm. Przodkowo). O tym fakcie natychmiast powiadomili kartuskich policjantów. Kierowca fiata miał prawie 3 promile alkoholu. Już stracił prawo jazdy. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Godną naśladowania postawą wykazało się małżeństwo, które wczoraj wieczorem w miejscowości Pomieczyno (gm. Przodkowo) uniemożliwiło dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Skierowani na miejsce policjanci z Przodkowa ustalili, że zgłaszający jechali w kierunku Pomieczyna.

Przed nimi jechał samochód marki Fiat, którego kierowca miał problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy. Postanowili zatrzymać mężczyznę. Mając podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy, zadzwonili do dyżurnego komendy.

Reklamy

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziło ich przypuszczenia. Kierujący fiatem 41-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*