Talent i pasja na pokazie „Filcem malowane” w kartuskim Muzeum Kaszubskim

Talent i pasja na pokazie „Filcem malowane” w kartuskim Muzeum Kaszubskim

Filcownictwo to najstarsza dziedzina włókiennictwa. Odkrycia archeologiczne zaświadczają, że metoda wytwarzania filcu była znana człowiekowi już kilka tysięcy lat temu. W czasie pokazu „Filcem malowane” obecni goście mieli okazję zobaczyć współczesne jego wykorzystanie.

"Filcem malowane" było pokazem autorskich projektów Anny Skuczyńskiej
„Filcem malowane” było pokazem autorskich projektów Anny Skuczyńskiej

Moda towarzyszyła ludziom od wieków przez cały czas zmieniając się. Pokaz autorskich prac Anny Skuczyńskiej w Muzeum Kaszubskim był okazją do spojrzenia na tę kwestię z innej perspektywy. „Filcem malowane” wzbudził wśród widzów spore zainteresowanie. Mogli oni podziwiać najróżniejsze stroje, w których przygotowanie autorka włożyła dużo serca.

Filcem malowane w Muzeum Kaszubskim

Na niedawny pokaz przybyło kilkudziesięciu gości, w tym Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński, Ryszard Mielewczyk – przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Kaszubskiego oraz przyjaciele muzeum i artystki. Pokaz  cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a prace artystki wzbudziły entuzjazm i podziw wśród obecnych. Docenili oni naturalne tkaniny, a przede wszystkim talent i pasję artystki.

Reklamy

Anna Skuczyńska jest projektantką i autorką wielu oryginalnych prac z zakresu  tkaniny unikatowej, specjalizująca się w artystycznym  filcowaniu na mokro. Spod jej  rąk wychodzą doskonałe jakościowo unikaty o pięknych barwach i oryginalnych wzorach. Podstawowym surowcem, który wykorzystuje w pracy to  naturalny jedwab i wełna. Sama projektuje i stara się, aby wykonane przez nią rzeczy były  dopracowane w każdym szczególe, malowane filcem jedwabne szale, sukienki, tuniki, kamizele, torby i wiele innych.

Prezentacji prac artystki towarzyszyła lekcja pokazowa tanga prowadzona przez Elżbietę Wilk – doświadczoną instruktorkę tanga oraz pokaz tanga w wykonaniu pary tanecznej – Elżbieta Wilk i Krzysztof Kwintal.

[Not a valid template]

Jeden Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*