fot. UG w Somoninie

Nowe pomosty na jeziorze Ostrzyckim

Budowa budowa nowych pomostów na jeziorze Ostrzyckim w gminie Somonino. Projekt został dofinansowany ze środków zewnętrznych.

32a92ba8d736a8c36198dced63c0fc83

Zdjęcie 1 z 4

Budowa nowych pomostów jest realizowana w ramach przedsięwzięcia pn. „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Szlakiem Raduni”. Projekt ten jest realizowany w partnerstwie z innymi gminami, liderem projektu jest Gmina Stężyca. Równolegle trwają też pracy przy budowę przystani kajakowej w Goręczynie i w Somoninie.

W ramach projektu ma powstać sieć kajakowa, która umożliwi turystom  i mieszkańcom sprawne  pływanie po jeziorach Kółka Raduńskiego i rzece Raduni. Projektowane przystanie kajakowe w Goręczynie, Ostrzycach i w Somoninie na rzece Raduni będą wyposażone w pomosty służące do cumowania i wodowania kajaków oraz w infrastrukturę towarzyszącą m.in. ławki, ławostoły, wiaty, sanitariaty, suszarki do kajaków itp.

Na przedmiotowe zadanie gmina otrzymała dofinansowanie ze środków Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*