Dobra wiadomość dla rowerzystów! Powstanie trasa rowerowa z Somonina do Ostrzyc

Dobra wiadomość dla rowerzystów! Powstanie trasa rowerowa z Somonina do Ostrzyc

Z dworca PKP w Somoninie do Ostrzyc prowadzić będzie nowa ścieżka rowerowa w gminie Somonino. Trasa powstanie w związku z realizacją budowy węzła integracyjnego w gminie Somonino. Wykonawcą inwestycji będzie firma Dromos.

Gmina Somonino podpisała umowę z wykonawcą robót budowlanych na budowę trasy rowerowej na odcinku Somonino – Ostrzyce w ramach rozbudowy drogi powiatowej nr 1923G. Wykonawcą prac zostało Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowym ,,DROMOS” Sp. z.o.o. Inwestycja jest związana z realizacją większego przedsięwzięcia pn. „Budowa węzła integracyjnego Somonino wraz z trasami dojazdowymi”. 

Planowana ścieżka rowerowa prowadzić będzie z Somonina do Ostrzyc przez Goręczyno. Będzie to ścieżka jednostronna – dwukierunkowa o nawierzchni asfaltowej, ułożona na warstwie kruszywa łamanego i kruszywa stabilizowanego cementem o szerokości 2,5 m z miejscowymi zwężeniami do 2 m, z jedno- lub dwustronnymi poboczami o szerokości 0,5 m.Trasa rowerowa od Dworca PKP w Somoninie do Ostrzyc częściowo będzie miała przebieg przy wykorzystaniu istniejącej drogi. Do budowy jest przewidziany odcinek 3981 mb. Realizacja inwestycji jest przewidziana na rok 2018. Całkowita wartość umowy wynosi 2 986 423,38 zł.Na przedmiotowe zadanie gmina otrzymała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Jeden Komentarz

  1. Droga z Somonina do Goręczyna jest spoko. Z Somonina do Egiertowa jest nie najgorzej. A najbardziej uczęszczany odcinek z Kartuz do Somonina jest tragiczny! To tylko 6 km! Ruch jest większy niż z Kartuz w kierunku Żukowa. Po drodze rozrośnięte Kiełpino! Do ilu jeszcze musi dojść wypadków i kolizji na tym odcinku, zanim ktoś się za to weźmie!!!!???

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*