Kolejni podpisali deklarację realizacji programu profilaktyki zakażeń HCV

Kolejni podpisali deklarację realizacji programu profilaktyki zakażeń HCV

Pracownicy salonów kosmetycznych i fryzjerskich podpisali symboliczną deklarację. Zobowiązali się w niej, że w swojej codziennej pracy będą realizować założenia „Programu profilaktyki zakażeń HCV dla mieszkańców powiatu kartuskiego na lata 2017-2019”.

Podpisanie dokumentu nastąpiło podczas szkolenia na temat sposobów zakażenia wirusem HCV i jego następstwom oraz przeciwdziałania zakażeniu. Deklarację podpisały następujące salony z powiatu kartuskiego: Zakład „Tęcza”, Salon Urody Karla, Gabinet Kosmetyczny Gołubie, Studio Fryzur, Strefa Zdrowego Włosa, Glamour Salon Kosmetyczny Joanna Pruska oraz Gabinet Kosmetyczny „Pozwól sobie być piękną”.

Tego dnia również odbyło się szkolenie dla lekarzy ginekologów pracujących w gabinetach na terenie powiatu kartuskiego. Ginekolodzy zostali przeszkoleni w kierunku edukowania pacjentów na temat zapobiegania zakażeniom wirusem HCV.

Oba szkolenia prowadził Marcin Dręczewski – specjalista chorób zakaźnych. Natomiast zasady bezpieczeństwa i higieny pracy obowiązujące w salonach przedstawili pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kartuzach.

Szkolenia zostały zorganizowane w ramach „Programu profilaktyki zakażeń HCV dla mieszkańców powiatu kartuskiego na lata 2017-2019”, który jest finansowany z budżetu Powiatu Kartuskiego. 

Przypominamy, że do 14 grudnia mieszkańcy powiatu kartuskiego w wieku 18-65 lat mogą skorzystać z bezpłatnych badań na obecność przeciwciał anty-HCV we krwi. Badania są wykonywane w dwóch punktach pobrań Diagnostyki Sp. z o.o.:

Reklamy


– w Kartuzach przy ul. Kościuszki 12, tel. 58 681 02 97 – od poniedziałku do soboty w godz. 7:00 – 11:00,

– w Żukowie przy ul. Sienkiewicza 14, tel. 661-910-578 – od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 11:30.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*