Zgłoś się! Bezpłatne szkolenia dotyczące skutków zakażeń wirusem HCV i wirusowego zapalenia wątroby typu C

Zgłoś się! Bezpłatne szkolenia dotyczące skutków zakażeń wirusem HCV i wirusowego zapalenia wątroby typu C

Starostwo Powiatowe w Kartuzach zaprasza pracowników salonów kosmetycznych, fryzjerskich, odnowy biologicznej i studio tatuaży oraz lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i lekarzy ginekologów do udziału w szkoleniach na temat sposobów zakażenia wirusem HCV i jego następstwom oraz przeciwdziałania zakażeniu.

Szkolenia odbędą się 15 listopada 2018 r. (czwartek) w sali konferencyjnej Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Kartuzach przy ul. 3 Maja 16 A o godz.:

14:30 – szkolenie dla pracowników salonów kosmetycznych, fryzjerskich, odnowy biologicznej i studio tatuaży,

Reklamy

16:00 – szkolenie dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i lekarzy ginekologów.

HCV to wirus wywołujący zapalenie wątroby typu C, które prowadzi do uszkodzenia wątroby oraz u niektórych chorych do marskości i raka wątroby. Choroba ta jest zwana „cichym zabójcą”, gdyż przez wiele lat może nie dawać objawów.

Szkolenia będzie prowadził Pan Marcin Dręczewski – specjalista chorób zakaźnych oraz pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kartuzach. Szkolenie potrwa około godzinę i udział w nim jest bezpłatny.

Zgłoszenie uczestnictwa w szkoleniach można zgłaszać e-mailem na adres: zdrowie@kartuskipowiat.pl lub telefonicznie pod nr: 58 694-82-70 do dnia 13 listopada 2018 r.

Szkolenia są organizowane w ramach „Programu profilaktyki zakażeń HCV dla mieszkańców powiatu kartuskiego na lata 2017-2019”, który jest finansowany z budżetu Powiatu Kartuskiego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*