Kartuzy. Budynek po starym sądzie czeka renowacja. Umowa podpisana

Kartuzy. Budynek po starym sądzie czeka renowacja. Umowa podpisana

Historyczny wygląd niczym z 1905 roku – tak po przebudowie wyglądać ma budynek po starym Sądzie Rejonowym w Kartuzach. Wczoraj władze pow. kartuskiego podpisały umowę w z wykonawcą. Zadanie zrealizowane ma zostać w ciągu 11 miesięcy.

Jak informuje na Facebooku Bogdan Łapa, starosta kartuski wczoraj podpisana została umowa z wykonawcą (firmą Elwoz ze Szklanej) na przebudowę i rozbudowę budynku po Sądzie Rejonowym w Kartuzach. Realizacja tej inwestycji, jak podkreśla B. Łapa, jest priorytetem starostwa od początku kadencji, a więc od 2018 roku, kiedy było już pewne, że o losach obiektu będzie decydował pow. kartuski.

-Samo otrzymanie budynku jednak nie przesądzało o możliwości sfinalizowania inwestycji (…). Wymagania, które w związku z tym musieliśmy spełnić, przeświadczyły o kwocie zadania. Z powodzeniem aplikowaliśmy o środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pozyskując 8 mln złotych informuje starosta. – Wówczas byliśmy przekonani, że pozyskana kwota pokryje 3/4 wartości inwestycji. Niestety, w wyniku wszystkich działań związanych z uzgodnieniem dokumentacji oraz nieprzewidzianymi skutkami gospodarczymi rosyjskiej agresji na Ukrainę w postaci wzrostu cen, nasz pierwotny kosztorys w wys. 10 mln złotych został zweryfikowany.

Reklamy

W wyniku postępowania przetargowego niższą ofertę na kwotę 13 mln 986 tys. zł. zaproponowała lokalna firma Elwoz ze Szklanej.

W przebudowanej kamienicy znaleźć się mają Wydziały Geodezji i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Kartuzach oraz siedziba Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Pozwoli to, jak twierdzi starosta, na zintegrowanie w jednym miejscu pracowników związanych z budownictwem.

Obiekt odzyskać ma też historyczny wygląd – jak z 1905 roku. Realizacja zadania nastąpić ma w ciągu 11 miesięcy od podpisania umowy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*