Kiełpino. Rondo gotowe przed czasem? „Nie możemy tego zagwarantować…”

Kiełpino. Rondo gotowe przed czasem? „Nie możemy tego zagwarantować…”

Rondo na newralgicznym skrzyżowaniu w Kiełpinie (gm. Kartuzy), to inwestycja, na którą od dawna czekała społeczność Kiełpina, Somonina i nie tylko. Prace przy jego budowie postępują w szybkim tempie. Wśród radnych pow. kartuskiego pojawiły się nawet głosy, że inwestycja może zostać zrealizowana przed czasem. Wicestarosta Piotr Fikus jednak uspokaja, że należy wziąć pod uwagę też kwestie, związane m. in. z jej odbiorem.

Prace przy budowie długo oczekiwanego ronda na skrzyżowaniu w Kiełpinie (gm. Kartuzy) postępują w szybkim tempie. Radni powiatowi, m. in. Andrzej Bystron, zakładają, że zadanie może zostać zrealizowane przed czasem.

Termin realizacji inwestycji upływa z końcem października. A.Bystron podkreśla, że przedsięwzięcie to jest doskonałym przykładem tego, ile można osiągnąć dzięki dobrej współpracy – w tym przypadku samorządów Kartuz, Somonina, woj. pomorskiego i pow. kartuskiego.

Reklamy

-Przedstawiciele tych samorządów wzięli los w swoje ręce, dzięki czemu już niedługo będziemy cieszyć się nowym rondem – mówi Andrzej Bystron. – Warto podkreślić, że w przypadku tej inwestycji swój ogromny wkład ma województwo pomorskie, za co jesteśmy wdzięczni.

Czy faktycznie lada dzień należy spodziewać się oddania inwestycji do użytku? Wicestarosta Piotr Fikus uspokaja, że co prawda wykonawca może wykonać prace wcześniej, jednak w grę wchodzą też kwestie, związane z odbiorem i przeglądem, które muszą poprzedzić pełnoprawne użytkowanie ronda.

Zobacz również: Radny pyta: Co dalej z budową ronda?

-Nie możemy więc zagwarantować, że inwestycja zostanie oddana do użytku wcześniej podkreśla wicestarosta. – Na to zadanie społeczność Kiełpina i nie tylko czekała od dawna. Jestem przekonany, że jego realizacja przyczyni się do bezpieczeństwa na drodze.

Wykonawcą zadania jest Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A. z Gdyni za łączną kwotę ponad 4 mln 346 tys. złotych. Zadowolenia z realizacji inwestycji nie kryje też Paweł Kowalewski, radny pow. kartuskiego i autor opublikowanych poniżej zdjęć.

-Bardzo się cieszę, że budowa ronda finansowana przez cztery samorządy tak szybko jest realizowana – mówi. – Dla mieszkańców Somonina i Kiełpina to bardzo dobra wiadomość, gdyż ta długo wyczekiwana inwestycja znacząco poprawi bezpieczeństwo i zwiększy przepustowość tego newralgicznego skrzyżowania.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*