Karnawałowe spotkanie przy pączku w Przodkowie

Karnawałowe spotkanie przy pączku w Przodkowie

Sympatycy oraz przyjaciele Gminnej Biblioteki w Przodkowie po raz kolejny spotkali się w czwartkowy wieczór. Tym razem przy symbolicznym pączku.

no images were found

Comiesięczne spotkania w bibliotece mają swoją długą tradycję i stałych bywalców. Jednym z przybyłych był wiceprzewodniczący Rady Gminy Przodkowo Tadeusz Pupacz

Tegoroczne drugie już zebranie silnie powiązane było ze słodkim tłustym czwartkiem. Na stołach gościły domowej roboty pączki i chruściki. Temu wszystkiemu towarzyszyły śmiechy i wspólne rozmowy. 

Reklamy

– Ważne jest to, że chcemy wyjść z domu się spotykać. Zawsze też przemycamy informacje o tym, że jest to biblioteka. Miejsce, gdzie ludzie mogą się czuć swobodnie – mówi dyrektor Danuta Rzepka.

Spotkanie rozpoczęło się kilkoma słowami powitania z jej strony. Przedstawiła również Teresę Skrzypkowską, która uświetniła wieczór swoim solowym występem. Dysponująca głosem operowym, zaprezentowała szeroki repertuar karnawałowy. Wykonała m.in. „Dwie zorze” Moniuszki, „Usta milczą dusza śpiewa” Jana Kiepury oraz „Habanera” George Bizet. Pomiędzy utworami, wokalistka opowiedziała nieco o historii poszczególnych utworów.

Zabierając ponownie głos, dyrektor biblioteki przytoczyła genezę tłustego czwartku. Pragnąc podtrzymać również ostatki nastroju karnawałowego, zebrani opowiedzieli dowcipy. Jednym z punktów zebrania była prezentacja nalewek własnej roboty. Pozostałej części spotkania towarzyszyły śpiewy oraz gra na akordeonie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*