Bieg Małego Patrioty w Przodkowie [ZDJĘCIA]

Bieg Małego Patrioty w Przodkowie [ZDJĘCIA]

W Przedszkolu Samorządowym w Przodkowie odbyła się niecodzienna impreza. Nauczycielki z miejscowego przedszkola zorganizowały „Bieg Małego Patrioty 2018”. Imprezę tę przygotowano z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

DSC_1600

Zdjęcie 1 z 9

W imieniu dyrektor przedszkola zgromadzonych uczestników i zaproszonych gości powitała Gabriela Bielecka, nauczycielka przedszkola. W biegu brały udział także nauczycielki przedszkola i zaproszeni na imprezę goście m.in. Krystyna Cirocka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Przodkowie oraz Danuta Rzepka, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Przodkowie. Nie zabrakło też włodarza Gminy Przodkowo Andrzeja Wyrzykowskiego, który wspólnie z wszystkimi wziął udział w biegu.

Otwarcie biegu nastąpiło po sygnale gwizdka, oddanego przez inicjatorkę biegu Małgorzatę Bronk, nauczycielkę przedszkola. Uczestnicy pokonali trasę dookoła jeziora Książ o długości ok. 1 km. Meta znajdowała się na boisku sportowym Orlik. Tam nastąpiła dekoracja przedszkolaków pamiątkowymi medalami i kotylionami specjalnie zamówionymi na tę okazję. By uczcić patriotyczny charakter imprezy wszyscy odśpiewali „Hymn Narodowy”.

Reklamy

Następnie dla chętnych przygotowano różnorodne tory przeszkód z konkurencjami  sportowymi na terenie boiska Orlik. Nauczycielka przedszkola Małgorzata Bronk przeprowadziła zumbę do piosenek „Chocolate”, „Shape of you” i „Do góry”. Chętnych nie brakowało. Do fitnessowo-tanecznych ćwiczeń dołączył również wójt Andrzej Wyrzykowski.

– Pomysłodawczynią biegu przedszkolaków jest nasza koleżanka Małgorzata Bronk. Bez wahania włączyłyśmy się do pomocy. Przygotowałyśmy kotyliony, zamówiłyśmy specjalne medale, transparenty, baloniki biało-czerwone z orzełkami. Wszystko organizowałyśmy po to, aby uhonorować 100-lecie odzyskania niepodległości. Cieszy nas, że nie tylko pogoda i frekwencja dopisała, ale wszyscy znakomicie się bawią w miłej atmosferze – powiedziała Gabriela Bielecka, nauczycielka z Przedszkola Samorządowego w Przodkowie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*