dav

Kąpielisko nad jeziorem Węgorzyno w Gminie Sulęczyno będzie dostępne jeszcze w tym roku!

Piękna plaża, strzeżone kąpielisko oraz miejsce na spędzenie spokojnego czasu z całą rodziną. Już w najbliższe wakacje długo wyczekiwane kąpielisko nad jeziorem Węgorzyno zostanie udostępnione mieszkańcom oraz gościom naszej gminy.

 

O koncepcji stworzenia kąpieliska nad jeziorem Węgorzyno mówi się już od jakiegoś czasu. Obecnie prace związane z częścią formalną oraz planem są już na ukończeniu. Gminie Sulęczyno udało się podpisać m.in. umowę na dzierżawę 0,74 ha z Nadleśnictwem Lipusz. Budowa kąpieliska odbywać się będzie w etapach. Do wakacji tego roku mają zostać usunięte drzewa z linii brzegowej oraz zostanie wymieniony grunt na terenie plażowym.

Jak zapowiada Wójt Bernard Grucza, w lipcu i sierpniu nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwać będą ratownicy.

Kąpielisko z prawdziwego zdarzenia

W miejscu przeznaczonym na kąpielisko znajdzie się plaża wysypana piaskiem, wraz z miejscem wyznaczonym dla kąpieli dorosłych oraz dzieci. W przyszłości natomiast powstanie również plac zabaw z prawdziwego zdarzenia, z atrakcjami które będą rozwijać umiejętności ruchowe najmłodszych, urządzenia siłowe oraz zjeżdżalnia wodna. W następnych etapach powstaną także pomosty.

– Obecnie, zwłaszcza na zachodzie Europy, wraca się do naturalnych placów zabaw. Niektóre pieńki zostaną wykorzystane do naturalnej zabawy dla najmłodszych – mówi Bernard Grucza, włodarz gminy.

Powstanie także miejsce na ognisko, zadaszone wiaty, wieża widokowa, ławki, budynek socjalny dla ratowników wraz z magazynem sprzętu wodnego i sanitariatem, budynek małej gastronomii. Powstałby też ciąg pieszo-rowerowy, parking i oświetlenie.

Inwestycja podzielona zostanie na kilka etapów. Pierwszy z nich ma umożliwić – jeszcze w tym roku– mieszkańcom i odwiedzającym korzystanie z kąpieliska. Teren zostanie odpowiednio uformowany, dojdzie do wymiany gruntu oraz wydzielenia kąpieliska bojkami. W lipcu i sierpniu miejsce zabezpieczone będzie przez ratowników.

– Wierzę, że kąpielisko będzie jednym z czynników, który przyciągnie do nas ponownie turystów. Kąpielisko zlokalizowane będzie przy drodze wojewódzkiej, a zatem będzie widoczne dla przejeżdżających turystów – mówi włodarz gminy Sulęczyno. – Obiecałem, jako włodarz gminy, społeczeństwu kąpielisko z prawdziwego zdarzenia i wierzę, że właśnie takie w przyszłości ono będzie.

Pierwszy etap budowy kąpieliska zostanie sfinansowany ze środków własnych gminy. W kolejnych etapach budowy – jak mówi Wójt Bernard Grucza – samorząd będzie poszukiwał dofinansowania ze źródeł zewnętrznych.

materiał sponsorowany

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*