Podpisano umowę na rozbudowę drogi powiatowej Gowidlino–Sulęczyno

Podpisano umowę na rozbudowę drogi powiatowej Gowidlino–Sulęczyno

Podpisana została przez władze Powiatu Kartuskiego umowa na rozbudowę drogi powiatowej nr 1912G Gowidlino – Sulęczyno, w miejscowości Sulęczyno wraz z budową ścieżki pieszo -rowerowej, chodnika oraz zjazdów na długości 921,47 m.

Inwestycja zakłada wykonanie jednostronnego chodnika o szerokości 2,00 m, jednostronnej ścieżki rowerowej o dopuszczalnym ruchu pieszych o szerokości 2,50 m oraz zjazdów indywidualnych. W ramach inwestycji  przewiduje się również wzmocnienie nawierzchni jezdni oraz budowę skrzyżowań z drogami gminnymi w Sulęczynie. W ramach zadania zaplanowano również wykonanie dwóch azyli dla pieszych i rowerzystów, oraz zjazdy publiczne i indywidualne. Budowa ma za zadanie poprawę zarówno bezpieczeństwa, jak i komfortu ruchu drogowego (kołowego i pieszego) na rozpatrywanym odcinku drogi.

W wyniku realizacji operacji osiągnięty zostanie następujący cel:

Wzrost atrakcyjności turystycznej Kaszub poprzez wybudowanie odcinka trasy pieszo – rowerowej w ciągu drogi powiatowej 1912G w ramach kaszubskich tras rowerowych.

Celem inwestycji jest także wzrost atrakcyjności turystycznej kaszub oraz zaspokojenie potrzeb lokalnych mieszkańców.

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, jako najkorzystniejszą wybrano ofertę Przedsiębiorstwa Drogowo – Mostowego „DROMOS” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Gdańskiej 26, 83-300 Kartuzy z ceną 2 198 033,58 zł brutto. Wykonawca udzielił 5 lat gwarancji na wykonane roboty.

Termin realizacji zadania 14 sierpnia 2019 r.

Dofinansowanie ze środków Lokalnej Grupy Działania – 293 393,00 zł

Pomoc finansowa od Gminy Sulęczyno – 300 000,00 zł

Pozostałe środki – Powiat Kartuski

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*