Sulęczyno. M.Struk, S. Lamczyk i B. Obajtek z wizytą u wójta B. Gruczy. Zobacz zdjęcia!

Sulęczyno. M.Struk, S. Lamczyk i B. Obajtek z wizytą u wójta B. Gruczy. Zobacz zdjęcia!

Inwestycje, które świetnie wpisują się w walory turystyczne Sulęczyna – tak goście, którzy kilka dni temu odwiedzili wójta Bernarda Gruczę, ocenili zadania, jakie dokonały się w gminie na przestrzeni minionych dwóch lat. Mowa m. in. o oczekiwanym kąpielisku oraz ścieżce pieszo-rowerowej. Wśród gości znaleźli się marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk oraz Bartłomiej Obajtek z Lasów Państwowych.

W związku z inwestycjami, jakie dokonały się w gminie Sulęczyno w ciągu ostatnich dwóch lat dzięki środkom unijnym, wójta Bernarda Gruczę kilka dni temu odwiedził m. in. marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, senator Stanisław Lamczyk oraz Bartłomiej Obajtek, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. Mowa o kąpielisku w Sulęczynie oraz przystani kajakowej i ścieżce pieszo-rowerowej nad jeziorem Węgorzyno.

Włodarz podkreśla, że dla gminy był to duży temat, który wpłynął na bezpieczeństwo pieszych, jak również rowerzystów przy wjeździe do Sulęczyna. Warto też wspomnieć, że w ramach inwestycji powstały trzy stanowiska wędkarskie. Bernard Grucza zwrócił uwagę na to, że długo oczekiwane kąpielisko w Sulęczynie nie mogłoby powstać, gdyby nie zgoda Lasów Państwowych, do których należał ten teren.

Goście, jak przyznaje szef sulęczyńskiego urzędu, wysoko ocenili poczynione inwestycje, doceniając walory turystyczne Sulęczyna, jakie dzięki nim zostały wyeksponowane. Zadania łącznie pochłonęły około 1,035 mln złotych. Dofinansowanie w ramach RPO wyniosło blisko 730 tys. złotych.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*