Kadra Patryka Zaborowskiego w Pucharze Świata na Węgrzech

Spektakularnym sukcesem zakończył się rozgrywany od 15 do 18 czerwca Puchar Świata na Węgrzech. Kadra narodowa pod wodzą Patryka Zaborowskiego, znanego m. in. z trenowania kartuskich „Rebeliantów”, zakończyła rywalizację na pierwszym miejscu.

Reprezentanci biało-czerwonych zdobyli aż 4 Puchary Świata, co pozwoliło pewnie zwyciężyć w klasyfikacji drużynowej kick-light seniorów, wygrywając z gospodarzami – Węgrami na miejscu drugim z 2 złotymi medalami oraz reprezentacją Hiszpanii na miejscu 3.

Tegoroczny Puchar Świata w Budapeszcie przyciągnął zawodników z 41 krajów z całego świata w łącznej liczbie 3009 zgłoszeń. Wszystkie drużyny Polskiego Związku Kickboxingu uzyskały lokaty na podium pucharu, co jest największym dotychczasowym sukcesem polskich kickbokserów: full contact – 1 miejsce drużynowo, low-kick – 3 miejsce drużynowo, K-1 – 3 miejsce drużynowo.

W klasyfikacji drużynowej Polska zdobyła mocne 3 miejsce. W klasyfikacji medalowej wszystkich państw „orły” zajęły 5 lokatę. Na pierwszym znaleźli się gospodarze – Węgrzy, na drugim Ukraina, 3 miejsce – Wielka Brytania, 4 miejsce – Bułgaria.

Wszyscy zawodnicy sztabu szkoleniowego Patryka Zaborowskiego, Seweryna Szczepankowskiego i Piotra Nasulewicza toczyli zacięte boje, przywożąc aż 6 medali, w tym 4 złote z 10 osobowej drużyny kick-light.

W rywalizacji o Puchar Globu wystąpił debiutujący w seniorskiej rywalizacji „Rebeliant” Armin Wilczewski 84 kg . W pierwszej rundzie gładko rozgromił utytułowanego reprezentanta Ukrainy, natomiast w drugiej rundzie rozgrywek uległ wielokrotnemu Mistrzowi Świata i późniejszemu zdobywcy Pucharu Świata 2023 Emanuelowi Szmolek z Węgier.

-Po wielu latach sukcesów Armin Wilczewski wraca do domu bez medalu. Taki jest właśnie sport, który uczy pokory i mobilizuje do jeszcze większej pracy mówi Patryk Zaborowski. – Zbieramy informacje zwrotne i ruszamy w przygotowania do jesiennych Mistrzostw Świata w Portugalii. Dziękujemy kibicom za ogrom wiadomości i wszystkim, którzy przyczynili się do historycznego występu biało-czerwonych.