Sukces kartuskiej Rebelii i trenera P. Zaborowskiego

Sukces kartuskiej Rebelii i trenera P. Zaborowskiego

W weekend od 12 do 14 maja Kartuzy stały się areną zmagań o czempionat najbardziej prestiżowej formuły kickboxingu – K-1, gdzie Rebelia Kartuzy zgarnęła 12 medali, a trener Patryk Zaborowski został odznaczony brązowym medalem za zasługi dla sportu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zawody, jak co roku, były poświęcone zasłużonym dla wolnej Polski.

-W tym roku oddaliśmy Hołd obrońcom Poczty Polskiej w Gdańsku z 1938 – mówi Patryk Zaborowski.

Reklamy

Podczas 3-dniowego turnieju rozegrano 260 walk, a na salę przy ulicy Piłsudskiego 10 zjechało 319 zawodników z 88 klubów. Zawodnicy rywalizowali o tytuł Mistrza Polski K-1 Juniorów i Seniorów oraz o jesienne przepustki na Mistrzostwa Świata w Portugalii.

Fenomenalnie spisali się podopieczni Patryka Zaborowskiego, zdobywając jeden złoty, 5 srebrnych i 6 brązowych medali. Aż sześcioro zawodników Kaszubskiego Centrum Sportów Walki walczyło w uroczystej gali finałowej o Puchar Kaszub w pełnej oprawie audio-wizualnej.

Złoty medal zdobył tylko Adam Miłosz w kat. 75 kg junior młodszy. W finałach turniejowych zmagań ze srebrnymi medalami uplasowali się:

Emilia Gruchała-Węsierska – 52 kg
Karina Pioch – 56 kg
Kacper Śleszyński – 75 kg
Kamil Kąkol – 81 kg
Kacper Cybula – waga ciężka

Cała piątka włożyła serce i trud w przygotowania do walki, ale niestety to ręce przeciwników powędrowały tego dnia w górę. Brązowe medale to również ogromny sukces w stylu walki, w którym można uderzać kolanami. Trzecie miejsca zajęli:

Margaret Kąkol – 65 kg
Karolina Szymichowska – +60 kg
Robert Fierka – 81 kg
Robert Gosz – 63.5 kg
Nikodem Mielewczyk – 86 kg
Nikodem Wilczewski – 67 kg

W walkach eliminacyjnych odpadli:

Norbert Utkała – 63,5 kg
Jakub Domaros – 71 kg
Marcel Drewa – 60 kg

-Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu K-1 były spektakularnym sukcesem naszej drużyny – mówi P. Zaborowski. – Przyjęty przed laty plan szkolenia oraz wieloletnia praca z zawodnikami przyniosła efekt w postaci wielu medali. Gala finałowa z tak dużą ilością Kaszubów na własnym podwórku była swoistym zwieńczeniem wielomiesięcznej organizacji Kartuskich Mistrzostw. Mamy nadzieję że trenerzy Kadry Narodowej K-1 dostrzegą potencjał zawodników Rebelii, co zaowocuje powołaniami do kadry. Pragniemy gorąco podziękować burmistrzowi Grzegorzowi Gołuńskiemu i Dariuszowi Las, prezesowi Instytutu Pamięci Narodowej dr Karolowi Nawrockiemu, Mateuszowi Koteckiemu, wielu sponsorom, w tym strategicznemu Grzegorzowi Gorzelańczyk, sponsorom premium Łukaszowi Soja, Dawidowi Las, Maciejowi Wilczyńskiemu, Maciejowi Gawin, Krzysztofowi Formela i Arkadiuszowi Mejer.

2

Zdjęcie 1 z 15

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*