IV Mistrzostwa Szczecinka Bench press-Deadlift 2019 [ZDJĘCIA]

IV Mistrzostwa Szczecinka Bench press-Deadlift 2019 [ZDJĘCIA]

Kolejny sukces dwóch zawodników Trójboju Siłowego klubu RADUNIA STĘŻYCA! Sportowcy po raz czwarty rywalizowali w dwóch dyscyplinach: w klasycznym wyciskaniu sztangi oraz w martwym ciągu.

 

[Not a valid template]

Już po raz czwarty IKSS JURAND zorganizował w Szczecinku czwarte Mistrzostwa Bench press – Deadlift. Zawody zorganizowane były w sobotę i niedzielę (01-02.06) na hali Sportowej Osir w Szczecinku. Rywalizacja odbywała się w dwóch dyscyplinach – tradycyjnie w wyciskaniu sztangi leżąc oraz po raz pierwszy w martwym ciągu. Na zawody przybyli utytułowani zawodnicy z całej Polski.

Zorganizowane Mistrzostwa wiązały się również z II edycją Memoriału im. Rafała Bukowskiego. Szczecinecki sportowiec był znanym trenerem personalnym oraz dietetykiem, który przed dwoma laty zmarł w wyniku choroby nowotworowej.

Oprócz rywalizacji, wydarzenie to miało jeszcze jeden dodatkowy cel – była nią pomoc w sfinansowaniu dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego dla Mateusza Niezgody, chłopca zmagającego się z autyzmem. 

Zawodnik Raduni Patryk Borzestowski startował w kategorii do 110 kg junior 23 i zakończył zawody wynikiem 280 kg, co pozwoliło mu zdobyć II miejsce w kategorii mężczyzn do 110 kg i III miejsce kategorii junior u 23. Patryk 9 czerwca startuje we Wrocławiu w I Rzucie Martwego Ciągu – Iron Dead League. 
Drugi uczestnik Maciej Zaborowski z Klukowej Huty debiutujący na tych zawodach w kategorii mężczyzn do 125 kg, wynikiem 280 kg zajął II miejsce w swojej kategorii, co jest bardzo dużym sukcesem.
W mistrzostwach uczestniczył też Marian Knuth mistrz trójboju z Wielkiego Klincza, który na tych zawodach zdobył III miejsce w swojej kategorii. Jest on także dla Patryka motywatorem i wielkim wsparciem.

Reklamy

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*