Dyrektorzy zapewniają, że szkoły w gminie Chmielno są przygotowane na pierwszy dzwonek fot. P.CH. / zKaszub.info

Szkoły w gminie Chmielno są przygotowane na pierwszy dzwonek

Szkoły w gminie Chmielno są w pełni przygotowane na rozpoczynający się rok szkolny. Tak zapewniają dyrektorzy szkół. O przygotowaniach do rozpoczęcia roku, mówili podczas sesji Rady Gminy Chmielno.

Dyrektorzy zapewniają, że szkoły w gminie Chmielno są przygotowane na pierwszy dzwonek fot. P.CH. / zKaszub.info
Dyrektorzy zapewniają, że szkoły w gminie Chmielno są przygotowane na pierwszy dzwonek fot. P.CH. / zKaszub.info

Na obrady radnych przybyli wszyscy dyrektorzy jednostek oświatowych w gminie. Ostatnia sesja przed rokiem szkolnym, stała się okazja do podsumowania przygotowań do pierwszego dzwonka w placówkach.  W większości szkół prace przebiegały bez większych komplikacji. 

Wymieniamy niektóre z działań, jakie przeprowadzone zostały w okresie wakacyjnym:

W Szkole Podstawowej w Chmielnie m.in. wymieniono podłogi w dwóch salach lekcyjnych, wymalowano ściany, a także wymieniono wszystkie drzwi w najstarszej części szkoły.

Reklamy

W Przedszkolu Samorządowym w Chmielnie m.in. zakupiono bezpieczne nawierzchnie, postawiono nową piaskownicę, zakonserwowano konstrukcje drewniane, nastąpiła konserwacja instalacji gazowej, wymieniono dwa filtry wentylacyjne, a także od indywidualnego sponsora przedszkole zyskało kosiarkę. W przedszkolu przekształcono także dwa pomieszczenia na pracownie matematyczno-przyrodnicze. Funkcjonować będą pod nazwami – „Mali badacze” oraz „W świecie przyrody”. Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym, przedszkole wyposażyło sale w pomoce dydaktyczne, interaktywny monitor dotykowy oraz wózek. Zakupiono także nowy instrument do zajęć muzycznych oraz tablety i klocki do zajęć z robotyki. 

Szkoła Podstawowa w Miechucinie, w ramach projektu zyskała nowy sprzęt multimedialny. Wymalowano również główny hol szkoły oraz sekretariat. To drugie pomieszczenie wyposażono również w nowe meble. Szkoła czeka jeszcze na generalny remont pieca. Przewidywany koszt tej inwestycji to ok. 7 000 zł. 

W placówce w Reskowie zakończył się remont dwóch sal, zamontowano ogrodzenie przed szkołą, a także utwardzono plac parkingowy przy szkole. 

Szkołę w Kożyczkowie czekają największe zmiany. Już niedługo uczniowie będą mogli skorzystać z nowej sali sportowej oraz dwóch nowych sal dydaktycznych. W okresie wakacyjnym m.in. odnowiono toalety w szkole. W Garczu utworzony został nowy oddział przedszkolny dla pięciolatków, a od niedawna dzieci mogą korzystać także z nowego placu zabaw.

W Szkole Podstawowej w Borzestowie remonty skupiły się na utworzeniu nowego oddziału przedszkolnego w części strażackiej. W dawnej bibliotece został utworzony gabinet pedagoga. Biblioteka przeniesiona została na duży hol. Dzięki temu, powstało tzw. „miejsce relaksu” dla uczniów, gdzie mogą nie tylko spokojnie spędzić czas wolny, ale wykorzystać ten czas m.in. na lekturę książek. W tym celu zakupiono m.in. nowe regały na książki. Przygotowano również, dzięki pomocy sołtysa, teren pod plac zabaw przy szkole. 

Rok szkolny - sesja Chmielno 2018 - fot. zKaszub.info - IMG_8145

Zdjęcie 1 z 6

Czytaj też: Kazimierz Klas, Dyrektor ZSP w Przodkowie – „Na Dywaniku” [02.05.2018]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*