W marcu ruszy budowa sali gimnastycznej w Kożyczkowie?

Prawdopodobnie jeszcze w marcu ruszy budowa sali gimnastycznej w Kożyczkowie. W konkursie, na wykonawcę tego zadania, wpłynęły dwie oferty.

fot. Piotr Chistowski

Na budowę sali gimnastycznej w Kożyczkowie wraz z dwiema salami lekcyjnymi, wpłynęły dwie oferty. Pierwsza od firmy ELWOZ na kwotę 4 468 355, 53 zł, a druga od Zakładu Robót Ogólnobudowlanych Stanisław Repiński w Kościerzynie na kwotę 4 140 782, 36 zł. W najbliższym czasie powinniśmy poznać ostatecznego wykonawcę sali. 

– Sala w Kożyczkowie będzie bardzo zbliżona do tej nowo otwartej w Borzestowie. Oprócz sali sportowej, uczniowie zyskają dwie nowe sale lekcyjne. Po reformie edukacyjnej tym bardziej są one potrzebne szkole – mówi włodarz gminy Chmielno, Jerzy Grzegorzewski.

Prace budowlane, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rozpoczną się jeszcze w marcu. Otwarcie nowo wybudowanej sali w Kożyczkowie planowane jest na listopad tego roku

 

Wójt podkreśla, że priorytety edukacyjne w gminie Chmielno spowodowane są zaniedbaniami poprzednich kadencji. 

– Gdy tylko rozpocząłem tę kadencję, zauważyłem, że oświata wymaga dużej poprawy. Jak państwo pamiętają, w szkołach wymieniono komputery. Wybudowaliśmy salę w Borzestowie. Teraz przyszedł czas na Kożyczkowo – wyjaśnia wójt Jerzy Grzegorzewski. – Zamysł mojego poprzednika był inny. Powstać miała najpierw sala gimnastyczna w Reskowie. Jednak zarówno wtedy, jak i teraz po reformie edukacji, to właśnie szkoła w Borzestowie i Kożyczkowie pilniej potrzebowały tych inwestycji. Natomiast w Reskowie mieszkańcy mają teraz do dyspozycji także świetlicę wiejską. Te tereny nie są zaniedbane. Wydaje mi się, że nie ma tam powodów do narzekania – dodaje. 

Przypomnijmy, że sale gimnastyczne w Borzestowie i Kożyczkowie to jedne z głównych zadań inwestycyjnych, jakie mają miejsce, w tej kadencji, w gminie Chmielno. Pod koniec października 2017 roku oficjalnie otwarto salę gimnastyczną w Borzestowie. Inwestycja pochłonęła prawie 3 mln zł. 

fot. Piotr Chistowski

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*