Ruszyła budowa sali sportowej w Kożyczkowie

Ruszyła budowa sali sportowej w Kożyczkowie

Miała ruszyć w marcu i ruszyła. Rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej w Kożyczkowie. Zapowiadana, od początku tej kadencji, sala parametrami przypominać ma tę nowo otwartą w Borzestowie.

 

[Not a valid template]– Sala w Kożyczkowie będzie bardzo zbliżona do tej nowo otwartej w Borzestowie. Oprócz sali sportowej, uczniowie zyskają dwie nowe sale lekcyjne. Po reformie edukacyjnej tym bardziej są one potrzebne szkole – mówił na początku lutego dla zKaszub.info włodarz gminy Chmielno, Jerzy Grzegorzewski.

Tak, jak zapowiadał, budowa nowej sali ruszyła jeszcze w marcu. Jest to jedna z głównych inwestycji w gminie Chmielno, jakie wyznaczył sobie na tę kadencję Jerzy Grzegorzewski. Przypomnijmy, że pod koniec października 2017 roku otwarto długo wyczekiwaną salę gimnastyczną w Borzestowie. 

Otwarcie nowo wybudowanej sali w Kożyczkowie planowane jest na listopad tego roku. Wykonawcą inwestycji jest Zakład Robót Ogólnobudowlanych Stanisław Repiński z Kościerzyny. Inwestycja ma pochłonąć 4 140 782, 36 zł.

– Gdy tylko rozpocząłem tę kadencję, zauważyłem, że oświata wymaga dużej poprawy. Jak państwo pamiętają, w szkołach wymieniono komputery. Wybudowaliśmy salę w Borzestowie. Teraz przyszedł czas na Kożyczkowo – mówił w lutym 2018 roku wójt Jerzy Grzegorzewski. – Zamysł mojego poprzednika był inny. Powstać miała najpierw sala gimnastyczna w Reskowie. Jednak zarówno wtedy, jak i teraz po reformie edukacji, to właśnie szkoła w Borzestowie i Kożyczkowie pilniej potrzebowały tych inwestycji. Natomiast w Reskowie mieszkańcy mają teraz do dyspozycji także świetlicę wiejską. Te tereny nie są zaniedbane. Wydaje mi się, że nie ma tam powodów do narzekania. 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*