Ruszyła budowa sali sportowej w Kożyczkowie

Miała ruszyć w marcu i ruszyła. Rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej w Kożyczkowie. Zapowiadana, od początku tej kadencji, sala parametrami przypominać ma tę nowo otwartą w Borzestowie.

 

Budowa sali w Kozyczkowie 2018 - zKaszubV__5B25

Budowa sali w Kozyczkowie 2018 - zKaszubV__5B25
– Sala w Kożyczkowie będzie bardzo zbliżona do tej nowo otwartej w Borzestowie. Oprócz sali sportowej, uczniowie zyskają dwie nowe sale lekcyjne. Po reformie edukacyjnej tym bardziej są one potrzebne szkole – mówił na początku lutego dla zKaszub.info włodarz gminy Chmielno, Jerzy Grzegorzewski.

Tak, jak zapowiadał, budowa nowej sali ruszyła jeszcze w marcu. Jest to jedna z głównych inwestycji w gminie Chmielno, jakie wyznaczył sobie na tę kadencję Jerzy Grzegorzewski. Przypomnijmy, że pod koniec października 2017 roku otwarto długo wyczekiwaną salę gimnastyczną w Borzestowie. 

Otwarcie nowo wybudowanej sali w Kożyczkowie planowane jest na listopad tego roku. Wykonawcą inwestycji jest Zakład Robót Ogólnobudowlanych Stanisław Repiński z Kościerzyny. Inwestycja ma pochłonąć 4 140 782, 36 zł.

– Gdy tylko rozpocząłem tę kadencję, zauważyłem, że oświata wymaga dużej poprawy. Jak państwo pamiętają, w szkołach wymieniono komputery. Wybudowaliśmy salę w Borzestowie. Teraz przyszedł czas na Kożyczkowo – mówił w lutym 2018 roku wójt Jerzy Grzegorzewski. – Zamysł mojego poprzednika był inny. Powstać miała najpierw sala gimnastyczna w Reskowie. Jednak zarówno wtedy, jak i teraz po reformie edukacji, to właśnie szkoła w Borzestowie i Kożyczkowie pilniej potrzebowały tych inwestycji. Natomiast w Reskowie mieszkańcy mają teraz do dyspozycji także świetlicę wiejską. Te tereny nie są zaniedbane. Wydaje mi się, że nie ma tam powodów do narzekania. 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*