Festyn Przyjaźni 2019 już za nami! Było muzycznie, wesoło i…przyjaźnie! [ZDJĘCIA]

Festyn Przyjaźni 2019 już za nami! Było muzycznie, wesoło i…przyjaźnie! [ZDJĘCIA]

W Przyjaźni odbyła się kolejna edycja Festynu Rodzinnego! Po raz ósmy na gości czekało wydarzenie pełne koncertów gwiazd i wielu atrakcji. Tradycyjnie też podczas imprezy wspieraliśmy Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.

[Not a valid template]Koncerty gwiazd, konkursy dla dzieci i dorosłych, znakomita gastronomia oraz park rozrywki- takie atrakcje czekały nas na Festynie Przyjaźni 2019! W sobotnie popołudnie stadion w Przyjaźni wypełniły setki mieszkańców gminy Żukowo i okolic. Sołectwo już po raz ósmy zorganizowało wyjątkowy festyn wypełniony muzyką i atrakcjami. Całą imprezę poprowadzili znani z Radio Kaszebe – Agnieszka Łukasik oraz Piotr Szyca. 

-Robię to od 8 lat więc z roku na rok nabieram doświadczenia. Jest to kilka miesięcy pracy bo robię to formalnie w pojedynkę. Do tego wsparcie sponsorów. I się udaje. Pod koniec września kiedy ze środków sołeckich będę miał zagwarantowaną pełną kwotę wtedy dopiero mogę startować z kolejnym festynem. Z tego co słyszałem ta impreza ma bardzo dobrą opinię. Przyjeżdżają tu ludzie nie tylko z Przyjaźni, z Żukowa, z Kartuz, ale i też dzięki temu, że Radio Kaszebe nadaje audycję na żywo, przyjeżdżają ludzie na przykład z Pucka czy Wejherowa- mówił Sołtys Przyjaźni Krzysztof Krasowski. 

Reklamy

 CZYTAJ TEŻ: Krzysztof Krasowski sołtys Przyjaźni

Muzycznie dla każdego

Festyn rozpoczął się od licznych konkursów dedykowanych dla dzieci oraz dorosłych. Po nich swój występ miał zespół Felivers, który przyciągnął liczną młodzież pod sceną. Tuż po nich discopolowy repertuar rozpoczął występ Marcina Siegieńczuka, który rozruszał publiczność. Następnie swój koncert miał zespół Toledo. W tym samym klimacie zakończył zespół Diadem, wykonując swoje największe hity takie jak „Samoloty” czy „Zabrałaś serce moje”. Na zakończenie festynu w odmiennym repertuarze muzycznym wystąpił raper B.R.O. Artysta zawładnął sceną poruszając publiczność swoimi piosenkami i ogromną energią.  

Wsparcie dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci

Tradycyjne już od kilku lat podczas festynu wspieraliśmy Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. Organizatorzy w tym roku zrezygnowali z organizowania loterii fantowej, a wszystkie artykuły, które miały być wykorzystane dla jej potrzeb, zostały przekazane Pomorskiemu Hospicjum dla Dzieci. Wolontariusze Hospicjum poprowadzili loterię fantową, a zebrana kwota pomogła wzbogacić ich konto. 

Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci istnieje dzięki hojności ludzi wielkiego serca – dzięki osobom prywatnym, firmom i instytucjom, którym nie jest obojętny los ciężko chorych dzieci. Fundacja została założona 1 kwietnia 2008 roku.

Gwiazdy disco polo w Przyjaźni!

Na Festynie wystąpili znani wszystkim artyści wykonujący muzykę discopolową. 

  • Marcin Siegieńczuk–polski piosenkarz, kompozytor i autor tekstów mieszkający w Białymstoku. Były wokalista zespołu disco polo Toples. Prowadzi własną wytwórnię muzyczną Musicside. Zadebiutował w czerwcu 1998, a kilka miesięcy później, w lutym 1999 wydał pierwszą płytę, zatytułowaną „Ciało do ciała”. Od 5 października 2013 roku do grudnia 2015 prowadził autorski program „Profesorre Toplalala” na antenie Polo TV. Jako gospodarz show analizował treść największych przebojów disco polo pod kątem „bezsensu w densie”.
  • Toledo-Zespół od samego początku tworzą jego założyciele, czyli Tomasz Rozum oraz Marek Dąbrowski. Grupę TOLEDO utworzyli oni na początku roku 1996 w Sochaczewie, czyli swoim rodzinnym mieście. W momencie decyzji o powstaniu zespołu obydwaj mieli już bogate doświadczenia estradowe, występując wcześniej oddzielnie w różnych muzycznych formacjach. Fakt ten bardzo ułatwił im wspólną pracę i już od samego początku działalności TOLEDO mogli działać bardzo intensywnie. Debiutancką płytę pt. „Zakochajmy się” grupa wydała pod koniec roku 1997. Pierwszym przebojem był zaś tytułowy utwór, do którego nakręcono teledysk na plaży w Jastrzębiej Górze. Płyta ta przyniosła później kolejne hity: „I tylko Ty” oraz „To nie moja wina”.
  • Diadem- polska grupa muzyczna wykonująca disco polo. Zespół powstał w 1996 roku. W 2002 do grupy dołączył Mariusz Gołaszewski, znany z grupy „Mega Dance”. W 2005 z powodu dużego zainteresowania zespół podzielił się na dwa składy: „weselny” – prowadzony przez Radosława Klinowskiego, oraz „koncertowy” – prowadzony przez Mariusza Gołaszewskiego. Do grupy dołączyli Krzysztof Faszczewski i Bogdan Dzierżek (skład weselny) oraz Krzysztof Kamieński (skład koncertowy). Grupa Diadem ma na koncie pięć albumów i takie hity, jak: „Kto więcej serca Ci da”, „Jak zabawa to zabawa”, „Klaun”, „Samoloty” oraz najnowsze takie jak: „Ciebie nie ma” czy „Zabrałaś serce moje”.

Muzycznie dla młodszych

Swój występ mieli też artyści, którzy przyciągnęli pod scenę młodszą publikę.  

  • Felivers– Zespół z Sochaczewa powstał w grudniu 2016 r. Swój pierwszy koncert zagrali w Hard Rock Caffe w Warszawie. Nazwa Felivers powstała z połączenia dwóch słów „fellows” i „believers”. Zespół składa się z pięciu osób: Piotr Zborowski (wokal), Miłosz Fergiński (gitara), Wojciech Fortuna (perkusja), Konrad Jażdżyk (bas), Piotr Cody Dąbrowski (gitara).
  • B.R.O (Jakub Birecki)– polski raper i producent muzyczny. Były piłkarz Startu Otwock i juniorskich drużyn Polonii Warszawa. Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego. 11 stycznia 2013 roku do sprzedaży trafił pierwszy, dostępny w powszechnej sprzedaży, album rapera zatytułowany „High School”. Płyta wydana przez oficynę Urban Rec dotarła do 3. miejsca polskiej listy przebojów–OLiS.

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*