Dzień Dziecka w Żukowie przyciągnął tłumy dzieci i rodziców fot. P.CH. / zKaszub.info

Tłumy na Dniu Dziecka w Żukowie! Było muzycznie, motoryzacyjnie i rodzinnie [ZDJĘCIA]

Za nami 5. Dzień Dziecka w Żukowie! W Parku nad Jeziorkiem zjawiły się tłumy dzieci oraz rodziców. Każdy znalazł tutaj coś dla siebie. Było sportowo, muzycznie, plastycznie. Znalazło się także coś dla fanów czterech kółek oraz dla smakoszy.

[Not a valid template]

fot. P.CH. / zKaszub.info

Dzień Dziecka w Żukowie przyciągnął tłumy osób. Organizatorzy przygotowali dla przybyłych wiele atrakcji. Na scenie czekały nas przedstawienia przygotowane przez wychowanków SOSW w Żukowie, a także koncerty. Natomiast poza nią na obecnych czekały atrakcje sportowe, artystyczne, a także motoryzacyjne. 

Reklamy

Magdalena Bereda i Felivers na scenie

Już od rozpoczęcia imprezy pod sceną gromadziły się tłumy fanów. Wyposażeni w notatniki, karteczki, telefony, aparaty. Czekali na autografy i zdjęcia ze swoimi idolami. Do Żukowa zjechali jedni z najpopularniejszych Tiktokerów w Polsce, czyli użytkowników aplikacji TikTok. Co to jest? TikTok umożliwia publikację 15-sekundowego filmiku połączonego z wybraną muzyką. Często ciekawie zmontowane, bawią, wzruszają, interesują. Dzisiaj najpopularniejsi TikTokerzy mają już swoich wiernych fanów.

Jednak nie tylko na nich czekali fani. Na scenie wystąpiła m.in. Magdalena Bereda, młoda, zdolna wokalistka, która swoją popularność zdobyła na Youtube. Jej nagrania mają ponad milion wyświetleń. Magdalena Bereda zgodziła się odpowiedzieć na parę naszych pytań. Niedługo na portalu pojawi się wywiad z wokalistką. 

Na scenie wystąpiła m.in. Magdalena Bereda fot. P.CH. / zKaszub.info
Na scenie wystąpiła m.in. Magdalena Bereda fot. P.CH. / zKaszub.info

Na zakończenie wystąpił polski boysband – Felivers.  Zespół z Sochaczewa dużą popularność zyskał po wykonaniu coveru utworu „Can We Dance!”, zespołu The Vamps.

Strongmani i samochody na Dniu Dziecka

W tym roku Dzień Dziecka połączony był z zawodami Strongman. Najlepsi okazali Sławomir Toczek i Konrad Karwat. Ten pierwszy od początku zaznaczył, że w tych zawodach reprezentuje gminę Żukowo. Podczas turnieju swoich sił spróbowali także chętni tatusiowie. Choć z trudem to dzielnie walczyli z ciężarami przeznaczonymi dla Strongmanów. 

OGLĄDAJ TEŻ: Sławomir Toczek w TV z Kaszub opowiada o Pudzianie i zawodach [WIDEO]

Rywalizacja Strongmanów zakończyła się wręczeniem nagród i pucharów fot. P.CH. / zKaszub.info
Rywalizacja Strongmanów zakończyła się wręczeniem nagród i pucharów fot. P.CH. / zKaszub.info

Nie zabrakło oczywiście samochodów. Tutaj organizatorzy przygotowali atrakcję na którą już co roku czekają odwiedzające wydarzenie dzieciaki. Malowanie samochodu zawsze cieszy się sporym zainteresowaniem najmłodszych. Mogą wykazać się swoja kreatywnością i talentem malarskim. W końcu niecodziennie zdarza się okazja, aby pomalować samochód i nie narazić się na karę od rodziców. 

Jednak tuż obok „malarskiej fury” postawiono kolejny samochód. On także czekał na udekorowanie, jednak w tym przypadku, w bardzo szczytnym celu. Wszyscy chętni, o dobrym sercu, mogli wpłacić datek na chorego Marcinka i podpisać się na samochodzie. Zbierano fundusze na opłacenie terapii CED w Londynie. Jest to jedyna szansa na pokonanie guza mózgu z którym walczy Marcin.

– Kiedy rodzic słyszy, że jego dziecko ma nieoperacyjnego guza, zapada się w czarną otchłań. Nie dociera tam światło, dźwięk, nie dociera tam nic. Poza tą jedną, przerażającą myślą: moje dziecko umiera… Nie mamy czasu na płacz i zamartwianie się. Działamy. Szukamy ratunku na własną rękę. Znaleźliśmy ośrodek w Londynie, który prowadzi terapię CED. Ta metoda przynosi wspaniałe rezultaty, ale nie jest refundowana. Muzimy sami zebrać ogromną sumę. Dla nas to wielka kwota, ale dla ciebie to może być zaledwie kilka złotych – mogliśmy przeczytać na imprezie w Żukowie. 

Pomóc Marcinkowi możemy za pośrednictwem strony siepomaga.pl – TUTAJ. 

Nie mogło się również obyć bez Rodzinnych Mistrzostw AutoMiras. Drużynowa rywalizacja (drużyna składała się z par dorosły-dziecko) rozdaniem atrakcyjnych nagród. Do wygrania był m.in. pobyt w Hotelu Niedźwiadek, dwa rowery marki Skoda oraz auto klasy premium na weekend, a także bilety na koncert Dody. Oprócz mistrzostw firmy AutoMiras, konkurencję przygotował także Makurat Invest. Uczestnicy zmierzyli się z taczką pełną piasku, z którą pokonywali trasę na czas. 

Sorry, there are no polls available at the moment.

Policja, malowanie i wiele innych atrakcji dla najmłodszych

Nikt, podczas Dnia Dziecka w Żukowie, nie mógł narzekać na nudę. Liczne stoiska pełne były atrakcji dla odwiedzających. W wydarzenie włączyła się także policja. Dzieci mogły poczuć się, jak prawdziwi stróże prawa, zasiąść w wozie i zrobić sobie zdjęcie z policjantem. Tuż obok mogli dać upust swojej energii na trampolinie, albo pojechać mini kolejką. Nie mogło zabraknąć słodyczy, malowania twarzy, baniek mydlanych, dmuchańców, zabawek, czy gigantycznych piłkarzyków. 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żukowie przygotował podczas Dnia Dziecka festyn integracyjny „Jesteśmy wśród Was – podróż do krainy bajek”. Tam, dla najmłodszych przygotowano bajkową fotobudkę, sztuczki magiczne, malowanie twarzy, konkursy oraz możliwość wykazania się swoimi artystycznymi zdolnościami. Chętni mogli zaopatrzyć się także w niezwykle dzieła przygotowane przez podopiecznych SOSW w Żukowie. Natomiast smakosze mogli skosztować przepysznego ciasta. 

Imprezę poprowadzili Mariusz Korpoliński i Robert Puzdrowski.

Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Żukowo, Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie, AutoMiras, Makurat Invest, Toczek Strong oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żukowie. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*