Festiwal kolorów – „tak się NIE bawią Chrześcijanie!”

Festiwal kolorów – to kolejny, po Harrym Potterze – fenomen kulturowy, który, delikatnie rzecz ujmują, nie podoba się duchownym kościoła katolickiego. Tym razem głos zabrali żukowscy kapłani. Co Wy na to?

fot. Waldek Kaiser

Niżej przytaczamy w pełnym brzmieniu tekst pt. Nie będziesz miał Bogów cudzych przede Mną – tak się NIE bawią Chrześcijanie!, który pojawił się na stronie Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie.

Zobacz też: II Letni Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Żukowie: koncert w kościele

„Tak się NIE bawią Chrześcijanie!
Dlaczego?
Choćby dlatego, że to, co nazywa się dla potrzeb marketingowych “świętem kolorów”, faktycznie wypływa z tradycji hinduistycznego święta radości i wiosny, w czasie którego oddaje się cześć bóstwom z nimi związanymi. To święto obchodzi się przede wszystkim w Indiach, Nepalu i innych regionach świata z populacji Hindusów lub osób pochodzenia indyjskiego. Festiwal, w ostatnich czasach, rozprzestrzenił się w częściach Europy i Ameryki Północnej jako święto miłości i kolorów wiosny, jednak warto warto pamiętać, że ta “zabawa” jest wyraźnie związana z religiami obcymi Chrześcijaństwu, w których oddaje się w ten sposób cześć ich bóstwom.

Pamiętajmy o pierwszym przykazaniu Dekalogu: “Nie będziesz miał Bogów cudzych przede Mną”.

Czy ktoś widział muzułmanina wykonującego znak krzyża aby wzmocnić mięśnie, albo hinduistę polewającego się “dla zabawy” wodą święconą? Żyjemy w rzeczywistości duchowej, w której nawet gesty wykonywane “dla zabawy” mają znaczenie.

Warto posłuchać też osób, które dobrze znają ten temat, np. Siostrę Michaelę Pawlik OP, która wiele lat spędziła w Indiach – kliknij tu, aby przejść.”

Skomentuj: Festiwal kolorów –  „tak się NIE bawią Chrześcijanie!”

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*