Trzy kościoły czekają prace konserwatorskie z dofinansowaniem powiatu kartuskiego

Trzy kościoły czekają prace konserwatorskie z dofinansowaniem powiatu kartuskiego

Starosta Kartuski Bogdan Łapa oraz Wicestarosta Piotr Fikus podpisali umowy na dofinansowanie prac konserwatorskich i restauratorskich z budżetu Powiatu Kartuskiego przy zabytkach z przedstawicielami parafii. Prace czekają nas w Kartuzach, Mirachowie i Żukowie.

7170

Zdjęcie 1 z 11

Beneficjentami dotacji są:

  • Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Jana Chrzciciela, 83-329 Mirachowo, ul. Kartuska 5 – dotowane prace to wymiana podłogi, częściowa wymiana stopni wraz z brakującymi częściami balustrady na chór, renowacja belek głównych podtrzymujących cały chór wraz z uzupełnieniem brakujących dwóch słupów w kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela w Mirachowie,
  • Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP, 83-330 Żukowo, ul. 3 Maja 4 – dotacja przeznaczona jest na prace konserwatorskie i restauratorskie przy dwóch ołtarzach (ołtarz św. Rodziny, ołtarz św. Barbary) w kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela w Żukowie,
  • Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia N.M.P., 83-300 Kartuzy, ul. Klasztorna 3 – dotacja przeznaczona jest na prace konserwatorskie i restauratorskie obrazu „Św. Augustyn” z Kolegiaty Kartuskiej.

Wszystkie obiekty, na które udzielone zostało dofinansowanie prac z budżetu Powiatu Kartuskiego wpisane są do rejestru zabytków województwa pomorskiego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*