Bieg o Złotą Górę

Bieg o Złotą Górę wygrał Łukasz Kujawski z Żukowa[ZDJĘCIA]

Bieg o Złotą Górę to jedne z ostatnich zawodów biegowych organizowanych przez Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej w Żukowie w ramach tegorocznej edycji cyklu Kaszuby Biegają. W sobotniej rywalizacji wokół jeziora Brodno Wielkie uczestniczyło ponad 300 zawodników. Zobacz galerię!

kaszuby_biegaja_zlota_gora_-0000_1200x800

Zdjęcie 1 z 300

Bieg o Złotą Górę wygrał Łukasz Kujawski z Żukowa. Drugie miejsce zajął jego krajan, Marek Kowalski. Obydwaj są zawodnikami GKS Żukowo. Trzeci na mecie zameldował się Wojciech Serkowski z Dzierżążna. Warto przy okazji zauważyć, iż żukowianie ostatni raz rywalizowali ze sobą przed tygodniem w Gdańsku. 54. Bieg Westerplatte jako pierwszy ukończył Marek Kowalski.

Najszybszą z kobiet była Dominika Nowakowska z Kiełpina. Po niej linię mety przekroczyła Monika Czapiewska ze Skorzewa. Trzecie miejsce wywalczyła Ewa Maj-Płotka z Wejherowa.

Skomentuj: Bieg o Złotą Górę wygrał Łukasz Kujawski z Żukowa