fot. Kaszuby Biegają

W Chwaszczynie powitano wiosnę

Biegacze z całej Polski pobiegli w Chwaszczynie, witając wiosnę. W biegach na dystansach 5 i 10 km wystartowało łącznie 612 uczestników.

fot. Kaszuby Biegają

III Chwaszczyńska’10 wystartowała w sobotę około godz. 11.00. Dziesięć minut później odbył się bieg na 5 km. Łącznie w Chwaszczynie wystartowało 612 uczestników.

Na metę dłuższego biegu pierwszy wbiegł Łukasz Kujawski z Żukowa. Wśród Pań zwyciężyła Małgorzata Pazda Pozorska z Kobylnicy.

Reklamy

Trasa biegu była trudna ze względu na warunki pogodowe, natomiast satysfakcja z ukończenia biegu była ogromna. Oprócz biegów oficjalnych odbyły się także biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży. Można powiedzieć, że cel osiągnięty, gdyż za oknem świeci słońce.

Wśród uczestników imprezy wylosowane zostały trzy telewizory oraz inne liczne nagrody.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że aż tyle miłośników biegania przybyło do Chwaszczyna, aby powitać wiosnę – mówi dyrektor Kaszuby Biegają, Henryk Miotk. – Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy.

III Chwaszczyńska ’10 to prolog tegorocznej VI edycji Cyklu Kaszuby Biegają. Oficjalne inauguracja Cyklu już 8 kwietnia w Piaśnicy.

Szczegółowe wyniki I Chwaszczyńska’5 i III Chwaszczyńska’10 znaleźć można na stronie internetowej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*