W Stolicy Kaszub pobiegnie rekordowe 800 osób!

W Stolicy Kaszub pobiegnie rekordowe 800 osób!

Kilkanaście dni zostało do niecodziennego wydarzenia jakimi są Kartuskie Biegi Uliczne! Do biegowej stolicy Kaszub zapowiedziało przybycie około 800 miłośników aktywnego wypoczynku z całej Polski. Pobiegną w trzech opcjach tj. w ramach I Kartuskiego Półmaratonu (21 km), I Kartuskiej '5 (5,9 km) oraz biegów dla dzieci i młodzieży „Małe Kaszuby Biegają”.

Kartuskie święto biegania  odbędzie się 28 kwietnia w Kartuskim Parku Solidarności. Pierwsze starty o godz. 11.00 (21 km).

Bieg główny – I Kartuski Półmaraton odbędzie się na malowniczej, uroczej trasie, która nazwana została „królewską” ze względu na jej niełatwe położenie – góry, doliny – oraz przecudowne kaszubskie krajobrazy. Start i metę biegów na 5 k i 21 km zaplanowano na Orliku przy ulicy Chmieleńskiej. Zawodnicy głównego dystansu pobiegną kolejno przez Kartuzy-Kosy-Zawory-Kartuzy. 

Reklamy

Bieg główny  przeprowadzony będzie w 15 kategoriach, a na wyróżnienie mogą również liczyć najlepsi mieszkańcy miasta i gminy Kartuzy.

 W programie imprezy przewidziano również 16 biegów dla dzieci i młodzieży w ramach cyklu Małe Kaszuby Biegają 2018. Pomiar czasu i ustalenie kolejności odbędzie  za pomocą elektronicznego systemu chipów pasywnych.

 Na mecie na każdego czekać będzie unikatowy medal, pamiątkowa koszulka, ciepły posiłek  oraz wręczone zostaną liczne nagrody, dodatkowo wśród wszystkich, którzy ukończą bieg główny rozlosowane będą nagrody niespodzianki.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Jan Kleinszmidt – Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego oraz Mieczysław Grzegorz Gołuński – Burmistrz Gminy  Kartuzy 

Nad bezpieczeństwem czuwać będą m.in.: Policja Powiatowa w Kartuzach, Straż Miejska w Kartuzach, Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Kartuzach, Ochotnicza Straż Pożarna, Powiatowe Centrum Zdrowia w Kartuzach. 

Dla wszystkich chętnych dobra wiadomość, gdyż będzie można zapisać się również w dniu  biegu w  godzinach 8.00 do 10.30 w biurze imprezy – Kartuzy. 

Klasztorna 1 /Kartuskie Centrum Kultury/.

I Kartuski Półmaraton wchodzi w skład VI Cyklu Kaszuby Biegają, zaś I Kartuska '5 w kalendarz biegów pn. „KB na 5 km”.

Każdy z zawodników oraz kibiców będzie mógł wesprzeć akcję zbierania plastikowych nakrętek dla Milenki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*