Chwaszczyno powita wiosnę sportowo

Po raz kolejny Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej zaprasza wszystkich sympatyków aktywności sportowych na wspólne powitanie wiosny. W tym roku sprawdzić się będzie można na dwóch dystansach: 5 oraz 10 km.

fot. Kaszuby Biegają

W Chwaszczynie 10 marca 2018 odbędzie się Biegowe Powitanie Wiosny. Dwa starty – na 5 i 10 km przyciągną na Kaszuby około 650 zawodników i zawodniczek. Będzie to oficjalny start sezonu biegowego 2018 na Kaszubach.

Dla uczestników biegu głównego, przed startem, zostanie przeprowadzona profesjonalna rozgrzewka. Poprowadzi ją Modelscy Sport Club. Start ostry o godz. 11.00. Trasa biegu licząca 10 km wiedzie przez tereny sołectwa Chwaszczyno. Duża część trasy to urokliwe lasy.

Dla wszystkich, kto nie czuje się na siłach na bieg o dystansie 10 km, a chcą wziąć udział w oficjalnym biegu, została przygotowana I Chwaszczyńska ‘5. Ten bieg o dystansie 5 km zainauguruje nowy cykl biegów kaszubskich – „KB na 5”.

Biegacze i biegaczki uczestniczący w biegach na dystansie 5 i 10 km otrzymają na mecie pamiątkowy medal oraz będą zaproszeni na gorący posiłek. Każdy z gości będzie mógł skorzystać z profesjonalnego masażu sportowego.

Na hali sportowej o godz. 12.30 ruszy program artystyczny. Pół godziny później zostaną udekorowani najlepsi zawodnicy. Odbędzie się także losowanie nagród.

Około godz. 10.00 rozpoczną się biegi towarzyszące bezpłatne, bez zapisów dla wszystkich chętnych dzieci i dorosłych. Osoby niepełnoletnie powinny mieć zgodę opiekuna prawnego. Osoby, które ukończą bieg otrzymają symboliczny medal.

Więcej informacji znaleźć można na stronie Bieg Chwaszczyno. Tam również można dokonać rejestracji na poszczególne dystansy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*