Był pod wpływem narkotyków prowadząc samochód. Na tym nie koniec

Był pod wpływem narkotyków prowadząc samochód. Na tym nie koniec

W minioną środę kartuscy policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu oraz pod wpływem narkotyków i to w warunkach recydywy. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli znalezione przy nim oraz w jego miejscu zamieszkania narkotyki.

W minioną środę przed północą policjanci z kartuskiej patrolówki zatrzymali do kontroli drogowej w Kiełpinie (gm. Kartuzy) audi, którym podróżował 38-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że ma on sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Dodatkowo z wnętrza samochodu mundurowi wyczuli zapach marihuany, a 38-latek był wyraźnie zdenerwowany. Policjanci przeprowadzili kontrolę osobistą, podczas której znaleźli m. in. woreczki strunowe i pojemnik z zawartością żółtego proszku, wagę, gotówkę czy woreczek z suszem.

Reklamy

Funkcjonariusze zatrzymali 38-latka i razem z nim pojechali do miejsca zamieszkania, gdzie znaleźli m. in. kolejną wagę, woreczki strunowe schowane w pudełku po kremie czy słoiku. Policjanci zabezpieczyli rzeczy znalezione przy 38-latku w jego samochodzie oraz miejscu zamieszkania. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 100 gramów amfetaminy, 30 gramów mefedronu i marihuanę.

Dodatkowo mundurowi przeprowadzili wstępne badanie na obecność narkotyków w organizmie kierowcy, które wykazało, że zatrzymany może być pod wpływem amfetaminy i marihuany. Mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań, po czym trafił do policyjnego aresztu.

38-latkowi za popełnione czyny – posiadanie znacznej ilości narkotyków, złamanie sądowego zakazu oraz jazdę pod wpływem substancji odurzających w warunkach recydywy – grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jeden Komentarz

  1. Kostki z kibla też znaleźli

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*