KPP w Kartuzach

17-latek zatrzymany z amfetaminą

Już wkrótce zarzut posiadania środków odurzających usłyszy zatrzymany w ubiegłym tygodniu 17-latek. Nastolatek miał przy sobie kilkadziesiąt porcji narkotyków. Badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to amfetamina.

KPP w Kartuzach

W piątek, 12 stycznia, po godzinie 17-tej kryminalni mając informację, że w jednym z lokali w miejscowości Kiełpino przebywa nastolatek mogący posiadać narkotyki.

Przy automatach do gier zastali dwóch nastolatków i postanowili sprawdzić tożsamość obydwu. W trakcie legitymowania obaj zaczęli się nerwowo zachowywać. Jak się okazało przyczyną tego zachowania były narkotyki, które przy sobie posiadali.

Reklamy

U 18-latka policjanci znaleźli woreczek z zielonym suszem, natomiast 17-latek posiadał przy sobie kilkanaście woreczków z białym proszkiem.

Dodatkowo u 17-latka w domu policjanci znaleźli wagi elektroniczne oraz kolejne porcje narkotyków, łącznie ponad 100 gram. Badanie potwierdziło, ze była to amfetamina.

Obydwaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. 18-latek odpowie za posiadanie narkotyków, a jego młodszy kolega za posiadanie znacznej ilości środków odurzających za co grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*