Kolejni kierowcy w powiecie kartuskim pod wpływem narkotyków

Kolejni kierowcy w powiecie kartuskim pod wpływem narkotyków

W Kiełpinie oraz Żukowie złapano kolejnych kierowców będących pod wpływem narkotyków. Dodatkowo, jeden z nich nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdami.

W piątkowy wieczór, 29 czerwca, w Kiełpinie mundurowi zatrzymali do rutynowej kontroli pojazd Audi, którym kierował 18-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Mężczyzna od początku zachowywał się bardzo nerwowo oraz był pobudzony. Funkcjonariusze podejrzewali, że może posiadać narkotyki. Sprawdzili auto i pod zapalniczką pojazdu, w paczce papierosów znaleźli zawiniątko, w którym znajdowała się marihuana. Dodatkowo zachowanie kierowcy wskazywało, że może on znajdować się pod wpływem jakiś środków. Policjanci przewieźli 18-latka do szpitala w celu pobrania krwi do badania. Ponadto mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

Natomiast 1 lipca około 2:00 w Żukowie funkcjonariusze zatrzymali 23-latka, który kierował motorowerem marki Peugeot będąc pod wpływem środków odurzających. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim marihuanę i amfetaminę.

Reklamy

Oboje mężczyzn zostało przesłuchanych i usłyszeli zarzuty. Za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi im do 2 lat i zakaz prowadzenia pojazdów od 2 lat wzwyż, zaś za posiadanie narkotyków do 3 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*