Akademia Biegowa Kiełpino

Akademia Biegowa Kiełpino świętowała roczek [ZDJĘCIA]

Akademia Biegowa Kiełpino w minioną sobotę świętowała roczek. Uroczystość była nieco spóźniona, bowiem rok od założenia akademii minął pod koniec września. Akademię założył utytułowany szkoleniowiec i organizator imprez, trener lekkiej atletki Karol Nowakowski.

Fot.: Akademia Biegowa Kiełpino
Aktualnie na treningi, odbywające się trzy razy w tygodniu, uczęszcza od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu osób zamieszkałych nie tylko na terenie Kiełpina. Co ciekawe niektórzy z uczestników zajęć, by dotrzeć do Kiełpina muszą przejechać około 30 kilometrów. Członkami grupy są mieszkańcy Somonina, Żukowa, Mściszewic, Stężycy, Egiertowa, Kartuz, Kameli czy Goręczyna. 

Zobacz też: Mikołajki w Kartuzach: bieg i parada rowerowa! [PROGRAM]

Akademia Biegowa Kiełpino według Karola Nowakowskiego

 

W naszym teamie dla każdego jest miejsce – mile widziani są ci, którzy są dopiero na początku swej sportowej drogi, pragną zmienić własne, najczęściej bierne, kanapowe życie, jak również ci bardzo doświadczeni biegacze, którzy mają zastój w wynikach, problemy z kontuzjami czy brakiem stabilności – przekonuje Karol Nowakowski. – Trening w tak dużym składzie to jednak przede wszystkim największa porcja motywacji i moc przezwyciężania swoich barier. Grupa z każdym kolejnym miesiącem bardzo mocno się rozwija i sam jestem zdumiony postępem niektórych zawodników ich ukrytym potencjałem. W zasadzie Ci, którzy przyjdą z poziomu „zerowego”, nie będąc w stanie przebiec bez zatrzymania kilku minut już w ciągu 3-4 miesięcy stają się biegaczami i zaczynają czerpać coraz więcej profitów – polepsza się samopoczucie i taki życiowy wigor, zwiększa się ilość energii do różnych działań, poprawia się jakość snu, schodzi waga ciała i oczywiście podnoszą się zdolności motoryczne. Po prostu systematyczność, cierpliwość i rozsądna przemyślana praca to podstawa progresu i sukcesu – dodaje trener.

Akademia Biegowa Kiełpino w tym roku była jednym z głównych organizatorów 1. edycji Biegu Arasmusa.

Reklamy

Akademia Biegowa Kiełpino: zawodnicy

Zawodnicy Akademii Biegowej Kiełpino odnoszą sukcesy. Niektórzy biegacze w swoich kategoriach wiekowych zajmują czołowe miejsca, a utytułowana biegaczka Dominika Nowakowska dość często staje na podium najbardziej prestiżowych zawodów biegowych w kraju. Sukcesami mogą pochwalić się też młodzi biegacze, jak np.: Jakub Benka, który wywalczył wśród młodzików tytuł mistrza województwa pomorskiego na dystansie 2000 m.

Akademia Biegowa Kiełpino w tym roku była jednym z głównych organizatorów 1. edycji Biegu Arasmusa.  Organizacja była wzorcowa. Impreza okazała się ogromnym sukcesem i prawdopodobnie na stale wpisze się w kalendarz głównych imprez sportowych na Kaszubach.

Skomentuj: Akademia Biegowa Kiełpino świętowała roczek [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*