Kartuska policja z sześcioma nowymi radiowozami [ZDJĘCIA]

Kartuska policja z sześcioma nowymi radiowozami [ZDJĘCIA]

Dzięki środkom finansowym przekazanym przez władze powiatu kartuskiego oraz samorządy gmin, tabor kartuskiej komendy wzbogacił się o 6 nowych radiowozów. Uroczyste przekazanie odbyło się na dziedzińcu jednostki.

1230e

Zdjęcie 1 z 5

Wszystkie pojazdy służbowe zostały poświęcone, a następnie przekazano policjantom kluczyki. Przybyli na uroczystość samorządowcy oraz przedstawiciele mediów mieli możliwość zapoznania się z policyjnymi pojazdami służbowymi. Komendant Powiatowy Policji w Kartuzach kom. Andrzej Kiełkowski złożył samorządowcom serdeczne podziękowania za wsparcie i zrozumienie potrzeb lokalnej Policji.

Środki samorządów lokalnych stanowiły część wartości radiowozów, pozostałe środki pochodziły natomiast z centralnego budżetu Policji. Władze powiatu kartuskiego i lokalne samorządy od wielu lat doceniają potrzeby lokalnej Policji.

Dzięki wsparciu udzielonemu przez samorządy tabor kartuskiej komendy zwiększył się o dwa ople mokka zaś Komisariat w Żukowie, Posterunek w Chmielnie, Somoninie, Przodkowie otrzymały po jednym radiowozie. Ople mokka będą służyły teraz policjantom z wydziału prewencji, ruchu drogowego oraz dochodzeniowo – śledzczego.

Uroczystość, rozpoczęła się przemową Komendanta Powiatowego Policji w Kartuzach kom. Andrzeja Kiełkowskiego który serdecznie podziękował za wspieranie Policji, w tym za pomoc w zakupie radiowozów. Następnie nasz Kapelan Ksiądz Prałat Piotr Krupiński poświęcił radiowozy. Po czym na dziedzińcu kartuskiej komendy, lektor kolejno prosił przybyłych samorządowców, aby wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji wręczali kluczyki policjantom.

Kluczyki do nowych radiowozów przekazali:

  • reprezentujący Powiat Kartuski: Starosta Kartuski Bogdan Łapa,
  • reprezentujący miasto Kartuzy: Burmistrz Mieczysław Gołuński,
  • reprezentujący miasto Żukowo: Burmistrz Wojciech Kankowski
  • reprezentujący gminę Przodkowo: Wójt Andrzej Wyrzykowski
  • reprezentujący gminę Chmielno: Wójt Michał Melibruda oraz Jerzy Grzegorzewski
  • reprezentujący gminę Somonino: Wójt Marian Kowalewski

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*